červenec

Soustředění v rakouském Kaprunu začíná

Ve čtvrtek ráno odcestovali fotbalisté Jablonce na herní soustředění do Rakouska do Kaprunu. V Rakousku nás čekají tři přípravné zápasy.

S týmem neodcestoval obránce Nikola Janković, který si přivodil svalové zranění a bude se léčit v Jablonci. V kádru pro soustředění chybí také brankář Martin Klement, který má potíže s kolenem. Nahradil ho Adam Richter. Do Kaprunu neodcestoval také záložník Matěj Kubista, který bude hostovat ve druholigovém Varnsdorfu.

"Odjeli jsme do Rakouska s tím, co máme. Matěj Kubista bude hostovat ve Varnsdorfu, zranil se Nikola Janković, to je nepříjemné. Dominik Pleštil už trénuje naplno po zranění, což je dobře. A taky dostane příležitost v zápase. Soupeři teď budou kvalitnější a každý je rád, když může hrát s dobrým soupeřem. Ale i tak chceme vyhrát každý zápas. Důležité je, aby to ale každý odpracoval a měl stejnou zátěž," říká před prvním tréninkem v Rakousku trenér Petr Rada.

V Rakousku odehrajeme tři přípravné zápasy. Prvním soupeřem je účastník 3. předkola Ligy mistrů FC Red Bull Salzburg. Utkání se odehraje v sobotu 7. července od 16 hodin v rakouském Brambergu. Dalším soupeřem bude ruské FC Dynamo Moskva (středa 11. července) a poslední zápas odehrajeme proti celku z druhé německé ligy Arminia Bielefeld (sobota 14. července). Všechny zápasy se pro vás snažíme zajistit v přímém přenosu do České republiky na internetu. Po posledním zápase se náš tým přesune zpět do České republiky a závěrečnou část přípravy před startem FORTUNA:LIGY stráví v Jablonci.

Hráči pro herní kemp v Kaprunu

Brankáři: HANUŠ Jan, HRUBÝ Vlastimil, RICHTER Adam

Obránci: BŘEČKA Tomáš, HANOUSEK Matěj, HOLEŠ Tomáš, HOVORKA David, LISCHKA David

Záložníci: ACOSTA Rafael, HÜBSCHMAN Tomáš, JOVOVIĆ Vladimir, KRATOCHVÍL Miloš, KUBISTA Vojtěch, MASOPUST Lukáš, PLEŠTIL Dominik, POVAŽANEC Jakub, TRÁVNÍK Michal