Slyšet bude všechno, ví stoper Jugas

V generálce s Varnsdorfem odehrál větší porci minut obránce Jakub Jugas. Urostlý stoper si stejně jako jeho spoluhráči zvykali na zápasy před prázdnými tribunami, které je ve zbytku sezony čekají.

Co ukázal poslední přípravný duel před ligovým restartem?

Bylo to devadesát minut, poslední test a vyhráli jsme. Z tohoto pohledu jsme spokojeni. Začátek zápasu byl z našeho pohledu vlažnější, ale pak jsme do toho vstoupili už dobře, a to utkání jsme měli svým způsobem pod kontrolou, i když jsme své šance moc neproměňovali. Celkově to je vítězná generálka a uvidíme, co bude dál.

Omílané téma bude nyní fotbal bez diváků. Ukázal vám už v tomto směru něco dnešní přípravný zápas s Varnsdorfem?

Bude to takové, jako to bylo dneska. Nikdo tu nebude a bude slyšet všechno. Aspoň se můžeme řídit (úsměv).

Bude těžší hledat větší motivaci před prázdnými tribunami?

Motivace by mělo být vítězství v zápase. A vnitřní motivaci musí mít každý sám. Samozřejmě, že je to lepší s diváky. Ale oni tu prostě nebudou. My musíme vyhrávat, abychom se udrželi na třetím místě.

Během zápasu bude slyšet prakticky všechno, o našem impulsivním trenérovi nemluvě.

My ho slyšíme i za normálních okolností (úsměv). Nařízení je hrát bez diváků a my to musíme respektovat. Lidi se prostě budou dívat v televizi.

Jak si osobně zvykáš na okolnosti kolem koronaviru, na roušky a další věci s tím spojené?

Já s tím problém nemám. Je to nařízení, které asi snížilo postup epidemie, takže si myslím, že to bylo dobré nařízení. Od toho je vláda a další činitelé, kteří toto nastavili, rozhodně s tím nemám problém.

Jak se cítíš po ligové odmlce a krátké přípravě?

Ona zrovna krátká nebyla. Vždyť měsíc a půl byl vlastně kondiční a teď byly dva týdny herních věcí. Osobně se cítím dobře a jsem spokojený.