Šlapalo nám to, pochvalovali si hráči

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
FORTUNA:LIGA, 9. kolo po 24. 9. 2018, 18:00

Pondělní povedený výkon, po kterém jablonečtí fotbalisté vyprovodili ze Střelnice třemi góly plzeňskou Viktorii hodnotí dva naši úspěšní střelci, Michal Trávník a Honza Chramosta.

Michal Trávník: Mančaft od začátku šlapal tak, jak jsme si představovali

Vyhráli jste vysoko nad Plzní, líp už to asi nešlo, že?

3:0 jsme vyhráli a máte pravdu v tom, že to asi líp už dopadnout nemohlo. Dneska to byl trochu opačný výsledek než v minulém kole proti Boleslavi, kdy jsme taky hráli dobře, ale nic nedali. Dneska nám všechno vyšlo tak, jak jsme si přáli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Mluvíš o týmu, ale ty sám si se podílel na všech brankách, když si dva góly dal a na jeden nahrál. Můžeš ty góly popsat?

Při prvním mě dobře našel Chram (Chramosta). Šel jsem na zadní tyč, naštěstí to šlo ke mně a dal jsem to hlavou. Druhej jsem trefil jak už dlouho ne, prostě paráda. Pak jsme ještě dali z rohu gól a hrálo se nám dobře.

Výkon celého týmu byl dneska ideální.

Je to tak. Mančaft od začátku šlapal tak, jak jsme si představovali a byl to povedený výkon celého týmu.

Byla to zkušenost z Evropy, že se dá hrát s velkými týmy, což jste dokázali v Rennes?

Možná i jo. Pokaždé si říkáme, že hrát se dá s každým a dneska se to jenom potvrdilo. Tam to byla dobrá příprava i na dnešek.

V Rennes si dal krásný gól a dneska zase. Přišlo období krásných branek?

V Rennes to vyšlo hezky, a i dneska ta šibenice byla pěkná. Takže doufám že jo a věřím, že mi to tam bude padat i nadále.

V Rennes jste nešťastně prohráli a dneska jste výborným výkonem dokázali, že na Vás prohra žádné následky nezanechala.

Máte pravdu, zbytečná prohra nás nezlomila. Spíš nás nakopla, že se s nimi dá celej zápas hrát. Ve Francii jsme hráli vyrovnaný zápas a dostat v 90. minutě gól je škoda. To, co se tam stalo byla naše hloupost.

Ve druhé půli jste dominovali a chvílemi to mělo exhibiční nádech.

Pravda je, že jsme byli celý zápas lepší a po třetím gólu jsme se snažili držet míč a zbytečně ho neztratit, což se nám dařilo.

Zdálo se, že vás dneska ani únava z těžkého zápasu neskolila.

Je to tak. Já osobně, ale i podle výkonu dalších, jsem žádnou únavu necítil a přestože měla Plzeň o den víc na rekonvalescenci, tak to na našem výkonu vidět nebylo. Navíc nás čeká díky účasti v Evropě ještě hodně takových týdnů a myslím si, že jsme na to připraveni dobře. Hlavně je důležité nepodlehnout tomu, že jsme unaveni. A když se pak podaří odehrát takový zápas jako dneska, tak ta únava se z těla dostane rychleji.

Honza Chramosta: Plzeň jsme přehráli dobrým pohybem

Honzo, čekali jste, že dáte Plzni takovýhle nářez?

No, přiznám se, že ne. Kdo by to také čekal, vyhrát tak vysoko nad mistrem ligy. Myslím si, že rozhodla naše kvalitní hra a dobrej pohyb po hřišti. Tím jsme Plzeň přehráli.

Dneska si hrál v útoku bez Doležala. Jak se ti tam líbilo?

Tak dal jsem jeden gól a na jeden nahrál, tak líbilo. Bohužel Doli (Doležal) je zraněnej, ale je dobrý, že jsou tady další hráči, kteří ho nahradili.

Odehrál si výborné utkání, dal si gól a na jeden si přihrál.

Docela jsem s těmi čísly spokojenej, i když jsem tam ještě mohl vyřešit některé situace líp. Ale 3:0 je hodně dobrej výsledek.

Jak chutná vítězství nad svým bývalým klubem?

Chutná hodně. Když jsem se před utkáním zdravil s plzeňskýma klukama, tak mi přišlo, že tam jsou stále ti stejní hráči, jako když jsem tam hrál.

Můžeš ten tvůj gól přiblížit?

Bylo to z rohu a ani si nepamatuju, že bych dal gól z rohu hlavou. Limba (Limberský) mě hlídal asi ne tak, jak by měl a se štěstím to tam spadlo.

Ty si vždycky říkal, že si průběh utkání nějak představuješ. Co sis myslel dneska před zápasem?

Abych řekl pravdu, tak dneska jsem měl svých starostí dost, protože po zápase s Rennes jsem měl zablokovanej krk, takže se do poslední chvíle rozhodovalo, jestli do zápasu půjdu. Nakonec jsem do toho šel a jsem rád, že jsem takovéhle rozhodnutí udělal.

Dát gól se zablokovaným krkem, to je dobré.

Však se mi kluci také smáli a říkali, že to musí být tak častěji.

Bylo vidět, že vám nohy po těžkém zápas s Rennes neztěžkly.

Je to tak. Dneska jsme byli na zápas hodně namotivovaní a pohyb byl rozhodující faktor zápasu. Plzeň jsme přeběhali, a proto jsme vyhráli.