Škoda zahozených šancí s Libercem

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 13. kolo ne 28. 10. 2018, 17:00

Derby s Libercem branku na Střelnici nepřineslo. Dvě největší šance připravil Lukáš Masopust, spolu s ním hodnotí rivalský duel i stoper David Hovorka.

David Hovorka: Bylo to o jednom gólu a ten jsme nedali

Zdá se, že dneska obrana předčila útok.

Dneska asi jo, protože to bylo těžké pro obě strany. Celej den prší a i ten terén nasvědčoval tomu, že to bude boj. Obě mužstva nechtěla na těžkém terénu udělat zbytečnou chybu. Přesto jsme měli proměnit penaltu nebo obrovskou šanci v závěru a po utkání jsme mohli slavit.

Liberečtí počítali s tím, že máte v nohách těžký čtvrteční pohárový zápas a vysoko vás napadali.

Oni už to avizovali před zápasem, že do nás půjdou od začátku a že nám to znepříjemní a nebudeme si nalhávat. Poslední zápas jsme hráli ve čtvrtek večer, tedy necelé tři dny před dnešním. Tak to prostě je a možná se to asi na někom trošku projevilo. A když nás někdo potom presuje jako Liberec, o to je to pro nás těžší.

Liberečtí si za celý zápas nevypracovali gólovou šanci.

Máte pravdu. Měli asi dvě pološance, jinak žádnou vážnější akci neměli. Bohužel dvě tutovky jsme měli my, ale nedali. Nedá se nic dělat, jdeme dál.

Nedávno si v Liberci hrál. Těšil si se na zápas?

Těšil, zažil jsem tam hezký chvíle. Chtěl bych Liberci poděkovat, že jsem si tam mohl zahrát. Některé kluky tam znám, takže pro mě to byl speciální zápas.

Ve středu vás čeká další těžký pohárový zápas v Karviné, už v sobotu hrajete na Dukle, potom cestujete do daleké Astany. Co tomu říkáš?

Co na to říct…. Máme hodně nabitej program, ale musíme to zvládnout. Je tady široký kádr hráčů. Trenér to může prostřídat a věřím, že to zvládneme.

Dnešní zápas nakonec skončil nerozhodně. Zaslouženě?

Nevím, jestli zaslouženě. Bylo vidět, že Liberec byl živější, byl to zápas nahoru dolu. Bylo to o jednom gólu. Bohužel jsme nedali penaltu a další obrovskou šanci a to rozhodlo.

Nezklamala tě návštěva?

Ne. Na to, jaké bylo počasí, můžeme být rádi za všechny fanoušky, co přišli.

Lukáš Masopust: Dneska to nevyšlo gólově

Máte za sebou další těžký zápas. Jaké bylo derby?

Bylo hlavně hodně bojovné. Napovídal tomu terén a počasí a spíš to lítalo vzduchem než po zemi.

Proč to nakonec skončilo nerozhodně a ještě k tomu bez branek?

Ve vyrovnaném zápase rozhodují maličkosti a my jsme bohužel nedali penaltu a zazdili obrovskou šanci v prodloužení. To rozhodlo o tom, že utkání skončilo bez branek. Nedá se nic dělat, dneska to nevyšlo gólově.

Překvapil vás něčím Liberec?

Ne. Věděl, že máme v nohách těžké zápasy a snažil se nás vysoko napadat. Měl i dobrý střed hřiště a hrál dobře.

Není remíza zklamáním?

Asi jo, protože takovéhle šance musíme dávat. Ale jinak to byl vyrovnaný zápas.

Asi od 70. minuty vás liberečtí začali trochu přehrávat. Neměli jste toho už dost?

Asi to tak bylo, ale na druhé straně paradoxem bylo, že jsme se v té době dostali do rychlých brejků a po nich jsme nedali penaltu a zahodili stoprocentní šanci.

Byl cítit čtvrteční zápas?

Abych se přiznal, tak já jsem se necítil dobře v první půli, ale ve druhé se mi běhalo líp. Každej se asi cítil jinak, to je individuální.

Byla na tebe penalta. Můžeš ten zákrok popsat?

Byla jasná. Já jsem mu to píchnul před nohou a on mě zfauloval. Protihráč se nemohl ani zlobit.

Byl si v závěrečném brejku a dal si to krásně Acostovi. Byl sis jistý, že to bude gól?

Věřil jsem, že to Costík (Acosta) dá, protože tohle v tréninku dává nádherně a je škoda, že to dneska netrefil. Ale to nevadí, to se stane.

Nechtěli jste se v tabulce dostat před Spartu?

Výš jsme chtěli, protože na začátku jsme ztratili dost bodů. A je jedno, jestli to je Sparta nebo někdo jinej.

Na druhou stranu jste nic neztratili na Liberec.

To jo, ale my jsme se chtěli posunout nahoru. A také jsme chtěli vyhrát už kvůli lidem, kteří to derby berou hodně prestižně a hodně to prožívají. Z tohohle pohledu nás remíza dost mrzí.

Nezklamala tě návštěva?

Kór v tomhle počasí nemůžeme nikoho nutit, aby chodil na fotbal. Já tady měl rodinu a ti se klepali jak ratlíci. Zima byla fakt obrovská.