Semifinále poháru: Jablonec míří do Zlína

FC Zlín FK Jablonec
MOL Cup, SF st 25. 4. 2018, 18:00

Jablonecká družina Petra Rady vyráží bojovat o svou osmou finálovou účast v druhé nejprestižnější domácí soutěži. V semifinále MOL Cupu zajíždíme na hřiště Fastavu Zlín!

Okruh adeptů, kteří mohou ovládnout letošní tuzemský pohár se už zúžil na tři prvoligové týmy. Ve finále už je pražská Slavie, kterou vyzve úspěšnější ze středečního semifinále mezi Zlínem a Jabloncem. Na pohárového vítěze čeká lákavá účast přímo v základní skupině Evropské ligy!

Právě náš středeční soupeř je posledním obhájcem pohárového vítězství MOL Cupu, který si už díky tomu základní skupinu prestižní evropské soutěže vyzkoušel. Jablonec po základní skupině prahne již roky, ale nikdy se mu zrádnými předkoly prokousat se do skupinové fáze nepodařilo.

Zlín se měřil na evropské scéně loni na podzim s Lokomotivem Moskva, FC Kodaň a Šeriffem Tiraspol, jenže spolu s náročným program tak trochu zahálel na domácí scéně. Neuspokojivé jarní výsledky nakonec odnesl po porážce 0:4 v Karviné odvoláním trenér Páník, jehož pozici brzy obsadil kouč Petržela. Jeho první zápas ale na zlínské lavičce slavně nedopadl, na hřiště Fastavu na začátku března zavítal právě náš Jablonec a uštědřil domácím také čtyřgólovou porážku. Od té doby už ale Zlín pod novým koučem ušel kus cesty. I když jeho výsledky nejsou úplně vyrovnané, nečekané výhry na Slavii nebo naposledy v Mladé Boleslavi, dávají zapomenout na domácí neúspěch třeba s Baníkem Ostrava. Celkově už Fastav posbíral 28 ligových bodů a trochu utekl tak vzácně vyrovnanému konci tabulky HET ligy. „Sobotní vítězství v Mladé Boleslavi je pro nás nesmírně důležité. Trochu jsme teď odskočili a já věřím, že se tím trochu zlepší kvalita naší hry,“ vzhlíží Petržela k následujícím především ligovým zápasům.

Zlínská cesta pohárem začala pro obhájce trofeje až ve 3. kole, z kterého si tehdy Páníkův klub přivezl postup po výhře 2:0 v Písku. V osmifinále měl tým namále na hřišti druholigové Vlašimi, kde uspěl po remíze 1:1 až v penaltovém rozstřelu. Na jaře už pod vedením trenéra Petržely si postup do dnešního semifinále vybojovali po výhře 2:0 na hřišti druholigového Hradce Králové.

Jablonecká pouť letošní pohárovou soutěží začala výhrou 4:1 nad divizní Jiskrou Mšeno a pokračovala výhrou 2:1 nad druholigovou Viktorií Žižkov. Dál už měl náš tým před sebou jen prvoligové soupeře, v hokejové přestřelce na olomouckém Andrově stadionu vyválčil postup přes Sigmu po výsledku 4:3. Jarní čtvrtfinále zvládli Radovi hoši výhrou 3:1 nad Slováckem.

Jablonec bude ve středu bojovat o své už osmé finále. Radův tým vyrazil do dějiště zápasu s denním předstihem. Severočeši moc dobře vědí, že je na Zlínské Letné nebude čekat lehký protivník, kterému před necelými dvěma měsíci uštědřili čtyřgólový výprask. Teď to bude úplně jiný zápas! "Pohár je jiná soutěž, Zlín je už taky někde jinde a dostal se do nějaké pohody. Trenér si to tam už sumíruje podle svých představ. Bude to úplně jiné utkání než to, které jsme tam hráli v lize. Začíná se od nuly, je to o jednom zápasu. Musíme k tomu přistoupit stejně jako ligovým zápasům, nebo předchozím pohárovým zápasům. Je to druhá nejcennější trofej v republice a pro každý tým by to mělo být prestižní. Věřím, že lidi na zápas přijdou. Pro oba mančafty, když je dobrá kulisa, je to motivující," říká před středečním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Pokud se rozhodnete do Zlína vyrazit, budou pokladny na stadionu otevřeny od 10 hodin. Stadion se otevře hodinu před výkopem, tedy v 17:00 hodin. Cena vstupenky na utkání je symbolických 20 korun.

Utkání začíná ve středu 25. dubna od 18 hodin na Letné ve Zlíně.

Rozhodčí: Radek Příhoda - Jiří Moláček, Stanislav Pochylý, Tomáš Klíma.

Delegát: Josef Bajer, Václav Andrejs