Schranzovi to pálí, gól si dal k narozeninám

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 3. kolo so 12. 9. 2020, 17:00

V neděli oslaví náš útočník Ivan Schranz 27. narozeniny. Den před oslavou si sám nadělil ideální dárek v podobě první ligové branky v dresu Jablonce.

Ivane, dnes si připisujeme důležité vítězství proti Baníku Ostrava. Jaký zápas to byl?

Hodnocení zápasu je určitě kladné. Podali jsme dobrý kolektivní výkon. Podařilo se nám vstřelit dva góly a docela v klidu jsme dohráli závěr zápasu. Z třech bodů i dalšího vítězství se těšíme.

Prospěla nám reprezentační pauza, v které jsme ještě více mohli zapracovat na herní stránce?

Měli jsme prostor, abychom mohli zapracovat na nějakých dalších věcech. Takže asi ano, pomohla nám.

Dnes jsi vstřelil první ligový gól za Jablonec, jak si ho vážíš?

Velmi. První dva zápasy se mi gól vstřelit nepodařilo a měl jsem v nich i poměrně málo šancí. Jsem rád, že se mi to dnes podařilo zlomit. Věřím, že od teď už to půjde.

Bereš svůj vstřelený gól jako dárek k nedělním 27. narozeninám?

Vstřelil jsem ho den před narozeninami, takže se vlastně dá říct, že to dárek je (úsměv).

Skóroval Jsi dnes i v pondělí v Lize národů v dresu své reprezentace Slovenska. Stačil ses v Jablonci aklimatizovat a cítíš se teď v optimální formě?

Stále si myslím, že by to mohlo být ještě lepší. Jsem tu krátce, ale pro útočníka jsou góly pro jeho sebevědomí a rozpoložení důležité. Jsem za oba góly moc rád, těším se z toho.

Čím si ten dnešní gól do sítě Baníku vlastně vstřelil, z opakovaných záběrů to není příliš zřejmé.

Bylo to hlavou, jestli dobře vím. Nevím, jestli mi to tam ještě neštrejchlo trochu rameno, ale spíš to byla jen hlava.

Vedle tebe v útoku nastoupil poprvé od začátku Tomáš Čvančara. Co říkáš na jeho výkon?

Naskočil dobře, je to mladý talentovaný kluk. Uhrál spoustu těžkých soubojů i míčů, odbojoval to a týmu odevzdal to, co jsme od něho očekávali.

Vyhovuje ti spíš systém se dvěma útočníky? V čem je to pro tebe lepší či horší?

Těžko říct, co mi vyhovuje víc. Momentálně mi vyhovuje asi být útočník na hrotu, ale dneska jsem měl trochu jiné úlohy. Ale myslím, že to docela klaplo. Hrajeme tak, jak to trenér od nás chce a vyžaduje, a to nám teď vychází.

Máme sedm bodů, což je poměrně dobrý vstup do ligy.

Začátky jsou důležité a my jsme do toho vstoupili docela dobře. Chtěl bych, abychom v tom pokračovali, dařilo se nám a dál sbírali body.

Může nám taková výhra pomoci před čtvrtečním zápasem v Dunajské Strede v předkole Evropské ligy?

Samozřejmě. Každá výhra mužstvo posouvá výš, včetně sebevědomí. Věřím, že i tato výhra nám pomůže a pojedeme na Slovensko dobře naladěni a odvezeme si postup.