Schranz: Za každý gól jsem rád, i za tento

FK Jablonec SK Dynamo Č. Budějovice
FORTUNA:LIGA, 13. kolo so 19. 12. 2020,

Šestým gólem v sezoně pomohl útočník Jablonce Ivan Schranz porazit svého bývalého zaměstnavatele z Českých Budějovic. 27letý útočník v rozhovoru přiznává, že měl smíšené pocity, protože se trefil právě do sítě Dynama.

Máme za sebou těžký duel s Českými Budějovicemi, které doposud venku ještě neprohráli. Jaký to byl podle tebe zápas?

Byl velmi těžký. Podle mě s velmi dobrým soupeřem, který je fantasticky vybavený na brejky. Byl to boj a bylo to velmi těžké. Možná jsme měli i trochu víc štěstí. Dobře jsme do zápasu vstoupili. Pak přišla taková pasáž, kdy nás Dynamo dostalo dost pod tlak a tam jsme tahali za kratší konec. Druhý poločas jsme chtěli začít v tom stylu, jako v první půli, a to se nám podařilo. Dokázali jsme přidat druhý gól, což bylo hodně důležité. Mrzí nás ten inkasovaný gól, ale dnes jsme to zvládli. Z výhry se těšíme.

Při vedoucí brance na 1:0 si měl poměrně jednouchou úlohu.

Měl jsem tam hodně štěstí, všichni tři jsme se tam nějak srazili a odrazilo se to rovnou ke mně. Pak už jsem neměl problém dorážet. V konečném důsledku to už bylo jednoduché. Odrazilo se to ke mně tak, že už ani brankář, ani stoper už neměli šanci mi v tom nějak zabránit. Ale ta akce, po které jsme si to vytvořili, i k tomu musíte mít nějaké schopnosti, abyste si jí vytvořili. Řekněme tedy, že jen to zakončení bylo jednoduché (úsměv).

V Českých Budějovicích si nedávno působil. Měl si speciální motivaci proti svému bývalému týmy?

Samozřejmě. Můžu říct, že Dynamo je taková moje srdcovka. Prožil jsem tam krásné období, takže jsem se na ně těšil. Měl jsem motivaci. Jsem rád, že jsme zvítězili, jen mě trochu mrzí, že je to proti Dynamu.

Přemýšlel jsi o tom, že když vstřelíš branku právě Budějovicím, jestli jí budeš slavit?

Měl jsme to v hlavě, že bych nějak moc neoslavovat. Ta první radost ale byla taková spontánní, pak jsem si uvědomil, že to je proti Dynamu, a pak už to taková euforie to nebyla. Ale jsem rád za každý gól, takže i za tento.

V zápase si viděl čtvrtou žlutou kartu, tak trochu zbytečnou v souboji na půlce.

Byla trochu zbytečná, vím že byla na půlce. Dynamo nás přehrávalo. Trošku to způsobilo také to, že jsme byli zatáhnutí. Dynamo nás přehrávalo, všude jsme byli pozdě. Už jsem byl asi trochu frustrovaný. Javorek tam měl míč a já si věřil, že bych ho mohl překvapit a předskočit. Dal jsem mu tam nohu a trefil jsem ho asi zbytečně a dostal za to žlutou kartu. Mrzí mě to, protože nemůžu hrát další zápas. Ale bohužel, to je fotbal.

Jak se ti hraje v útoku s Martinem Doležalem?

Úplně v pohodě. Dneska jsme se dobře doplňovali, on je výborný útočník. Silově velmi zdatný, dokáže uhrát velmi těžké balony, vyhrává strašně hlaviček. To všechno nám strašně pomáhá. Já z toho můžu také těžit z pozice pod ním nebo kolem něj.

Dnes nemohl být na lavičce potrestaný trenér Rada, ale asi jste ho dostatečně slyšeli i z tribuny, že?

Trenér byl velmi dobře slyšet i z té tribuny. On by byl dobře slyšet asi i kdyby byl za tribunou (úsměv). Teď když se hraje bez diváků, je to prakticky stejné jako předtím, takže úplně v pohodě.

Sérii bez porážky jsme prodloužili na šest zápasů v řadě, jaká je nálada v kabině po těchto úspěších?

Cítíme se výborně, výhry nám dodávají sebevědomí a pohodu. Díky tomu je v kabině velmi dobrá atmosféra. Jdeme poctivě od zápasu k zápasu, a to nám přináší ovoce. Momentálně je to fantastické a my si to užíváme. Věřím, že v Olomouci tu sérii ještě natáhneme a budeme mít pěknou i tu krátkou zimní přestávku a přezimujeme na pěkném místě i v tabulce.