Sami jsme si to zkomplikovali, ví Krob

FK Jablonec 1.FC Slovácko
0:3
FORTUNA:LIGA, 18. kolo st 24. 2. 2021, 14:00

Druhá domácí ztráta v řadě, navíc proti tabulkovému konkurentovi nakrkla obránce Jana Kroba. Ten ani po zápase příliš nechápal situaci, která předcházela vyloučení Jovoviće.

Která ze situací definitivně rozhodla o tom, že v souboji o třetí místo doma prohrajeme?

Stoprocentně rozhodla první branka, kterou jsme dostali do šatny. Byl konec poločasu a dostat takhle laciný gól… Troufnu si říct, že celkově byl ten zápas na 0:0, i kdyby se tak poločas dohrál. Za mě to bylo šílený z obou stran, jak od nás, tak od nich. Bylo to bez šancí, maximálně nějaké malé náznaky. Určitě to nebylo tak, že bychom měli prohrát o tři góly. Možná těch sedm minut druhého poločasu, kdy jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout, tak jsme je malinko přitlačili. Červená karta to pak rozhodla úplně. Po druhém gólu už pak bylo po zápase.

Bylo ti hned jasné, že Vlado Jovović uvidí za svůj zákrok v 53. minutě na Klimenta červenou kartu?

Já tu situaci úplně neviděl, zrovna jsem se tam Jovovi nabízel. Ale když rozhodčí pískne faul pro nás a my dostaneme červenou a ještě rozehráváme, tak je to za mě nelogické. Jestli tam byl faul na červenou, to je na rozhodčím. Ale když nechává Jovovi výhodu a vidí, že balon má daleko od sebe a běží proti sobě dva hráči, tak za mě je to nesmysl, aby to rozhodčí vůbec nechal dohrát. Má to písknout, zastavit a je to vyřešené. Tohle je nesmysl od rozhodčího. Asi tam červená byla, ale jestli písknul faul pro nás, on nechá výhodu, tak přeci nemůžeme jít do trestu. To nemá logiku. A ještě rozehráváme standardku. Tohle nás pak potopilo.

Věřili jste, že i v deseti se bude dát ještě se zápasem něco udělat?

Šli jsme do deseti, ale furt to bylo o gól. Pak jsme dostali zbytečný gól na 0:2, Slovácko si to kouskovalo a drželo balon. My už jsme neměli sílu otočit to. Ještě za stavu 0:1 i v deseti se ještě něco dalo udělat, mohlo se stát cokoliv, standardka, prostě něco, nějaký náznak. Ale žádná stoprocentní šance nebyla, málo jsme se rvali, jak na hřišti, tak v útočném vápně. Pak už bylo po zápase.

Ze dvou posledních domácích zápasů máme pouhý bod.

Komplikace to je. Musíme se teď sebrat a vzpamatovat z těch ztrát. Je to za námi, štve nás to. Jestli se v tom budeme dlouho babrat, tak se z toho nevyhrabeme. Zatím držíme čtvrtou příčku, všichni se na nás dotlačili. My jsme si to zkomplikovali sami, dobře jsme věděli, že když uděláme jeden z těch domácích zápasů, že jsme se mohli držet v klidu nahoře. Takhle jsme se sami dostali pod tlak a zase jsme si to zkomplikovali. V sobotu to bude strašně těžké, víme o tom. Jestli chceme takhle makat na hřišti, tak to k bodům nepovede. Musíme se z toho oklepat, vyříkat si to v kabině a v sobotu zahrát úplně jinej zápas.