S prvními fanoušky v zádech jdeme na Olomouc!

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 30. kolo ne 2. 5. 2021, 15:00

Po třech anglických týdnech teď čekají jablonecké fotbalisty hned dva zápasy na domácí půdě. V neděli se na fotbal dostanou na Střelnici i první permanentkáři, spolu půjdeme za třemi body proti Sigmě Olomouc.

Jablonec drží pět kol před koncem FORTUNA:LIGY druhou příčku ligové tabulky, k udržení skvělé pozice potřebuje naplno bodovat také proti deváté Sigmě.

Hanácký klub v zimě opustil záložník Falta, jehož si vyhlédla plzeňská Viktoria. Do Hradce Králové putoval brankář Reichl a kariéru ukončil Kerbr. Mezi posilami Látal na přelomu roku vítal slovenského brankáře Macíka a záložníky Mihálíka, Slaměnu a Grygara. Moravané přezimovali na čtvrté příčce tabulky a konečné umístění na podobných místech bylo i jejich zimním přáním. Na jaře se ale olomoučtí fotbalisté postupně propadali tabulkou až na současnou devátou příčku, s kterou na Andrově stadionu spokojenost rozhodně nepanuje. Olomouc trápí především nevyrovnanost výkonů, Látalův tým umí zazářit, aby v dalším kole nesplnil roli favorita a to se opakuje. Jejich aktuální rozpoložení vystihuje i slabá domácí produktivita, v posledních pěti zápasech na Andrově stadionu Hanáci vstřelili jedinou branku, která stačila na remízu s ohroženými Teplicemi. "Je to stále stejné. Obléháme šestnáctku soupeře, ale je to bez šancí a bez náběhu. Trápí nás to celou sezonu, proto střílíme tak málo branek," má jasno kouč Látal. Průměrnou sezonu mohli Olomoučtí zlomit alespoň pohárem MOL Cup, ve středečním měření sil vzdorovali ve čtvrtfinále vedoucí Slavii, ale nakonec prohráli 0:3 a s pohárovou soutěží se také rozloučili. Sezonu ale v moravské metropoli ještě rozhodně nebalí. "Soutěž chceme dohrát se ctí. Budeme se chtít podívat, s kým můžeme počítat do další sezony," říká před závěrečnými pěti koly trenér Látal.

Jablonci jako by náročný program posledních dní vyhovoval. Radova družina natáhla šňůru bez porážky už na devět zápasů v řadě. Právě tažení z posledních tří anglických týdnů nás vyneslo na druhou příčku ligové tabulky. Naši hráči si tento týden konečně trochu odfrkli, potrénovali a stačili nabrat síly před důležitou bitvou se Sigmou. "Olomouc teď hrála pohár a tam vypadli, takže se teď už soustředí jen na ligu. Budou nám určitě chtít oplatit podzimní porážku. Bývají to s nimi vyrovnané zápasy, mají herní mužstvo a dobré hráče. Samozřejmě, některé zápasy jim nevyšly podle představ, ale pořád to je tým, který patří do horní poloviny tabulky, je tam kvalita. Čeká nás těžké utkání," říká před nedělním zápasem trenér Jablonce Petr Rada, jehož tým se může opřít o aktuální velmi dobré výkony a výsledky. "Uvidíme, jestli nám to pomůže, každý zápas je jiný. Máme teď dva zápasy doma, bude to těžké, ale budeme snažit, abychom sérii prodloužili," dodal trenér Jablonce.

<#buttonLong>VSTUPENKY PRO PERMANENTKÁŘE<#/buttonLong>

Na Střelnici můžou po dlouhé době v omezeném množství konečně fanoušci, naši permanentkáři si mohou rezervovat svá místa ZDE, v honbě za třemi body vás budeme potřebovat! V neděli čeká na oba protivníky jubilejní 50. měření sil v ligové soutěži, 23x byl úspěšnější Jablonec, 13 se zrodila remíza a stejným počtem i výhra Moravanů. V náš prospěch mluví i výborná domácí bilance, se Sigmou jsme na Střelnici neprohráli od srpna 2005 ve 12 ligových duelech. Podzimní vzájemný zápas na Andrově stadionu jsme museli otáčet v náš prospěch, nakonec jsme si ale domů přivezli předvánoční výhru 3:1 po dvou gólech Doležala a jedné brance Ladry.

Fanshop bude otevřen!

Na utkání se Sigmou Olomouc bude v neděli otevřen také náš fanshop na Střelnici, ve kterém bude v prodeji kvůli opatření Ministerstva zdravotnictví ČR omezený sortiment. Bude možné nakupovat dětský sortiment, papírnictví a drogerii. Dále budou v prodeji také domácí potřeby a hrnky v klubových barvách.

Utkání začíná v neděli 2. května od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Julínek - Nádvorník, Vlček