Rychlá regenerace a další cestování do Zlína

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 14. kolo ne 7. 11. 2021, 15:00

Po Evropské konferenční lize čeká na jablonecké fotbalisty nejnáročnější cestování. Po ranním čtvrtečním návratu z Randers se Radova družina vydá hned v sobotu na další strastiplnou cestu až do dalekého Zlína.

Zlínští fotbalisté v loňské sezoně utekli sestupu a skončili nakonec čtrnáctí. Letos by své umístění chtěli vylepšit, neboť se vrací systém s nadstavbovou částí. „Rádi bychom byli v prostřední skupině,“ přeje si generální manažer Zdeněk Grygera. Hlavní kouč Jan Jelínek má pro letošní ročník i jiné vize. „Chtěli bychom hrát více kombinačně a dostat tak více hráčů do pokutového území,“ uvedl mladý kouč žlutomodrých barev. Pomoci by mu v tom měli nováčci v kabině, ostravští Fillo, Reiter a Robert Hrubý.

Ševcům patří prozatím jedenáctá pozice s třinácti získanými body. Přitom Fastav odstartoval novou sezonu solidně, v prvních šesti zápasech dosáhl na tři vítězství, z toho dvě venku. Jenže poté přišla šestizápasová série bez výhry, která tým z Baťova města nasměrovala do nižších pater ligové tabulky. Propad zastavili svěřenci trenéra Jana Jelínka až v minulém víkendové kole, kdy doma porazili České Budějovice 2:0. „Ulevilo se nám, protože jsme získali tři body a ukončili sérii bez výhry. Hlavní pro mě ale bylo, že jsme ukázali směr, kterým chceme jít. Udrželi jsme nulu vzadu a podali jsme dobrý taktický výkon,“ pochvaloval si tři důležité body kouč Zlína, ten se naposledy z ligové výhry radoval na konci srpna. „Teď jsme poslední dva zápasy neinkasovali, nechceme tam mít jen zaparkovaný autobus, chceme být i nebezpeční dopředu a mít v tom celkově rovnováhu. Naši kluci hrát fotbal umí, je to o hlavě a psychice. Potřebujeme ale další body. Zápas s Budějovicemi nám ukázal, jakým směrem se máme ubírat. Uzdravují se nám další hráči a je to cítit,“ těší další pozitivní zpráva trenéra Fastavu. Ten se ale v neděli bude muset obejít bez záložníka Reitera, který si odpyká trest za vyloučení v posledním kole. Za Jablonec ještě loni hrál záložník Robert Hrubý, který přiznává svou přízeň Jablonci v evropských zápasech. „Kluky znám, mají hrozně kvalitní mužstvo, držím jim palce v Konferenční lize. Jak ale nemáte oddech, tak se na vás někdy ta únava navalí. V lize je Jablonec pod tlakem. Mají málo bodů, což se od nich neočekávalo, ale tak to někdy bývá. Ve čtvrtek se pozdě vraceli ze zápasu v Dánsku, budou unavení a bude jen na nás, jak k tomu přistoupíme,“ přidává svůj pohled někdejší záložník Jablonce, nyní ve službách našeho nedělního soupeře.

Jablonec se v lize trápí, poslední tříbodová injekce přišla v polovině září, od té doby už náš tým čeká na výhru dlouhých šest zápasů. Radův tým čeká v průběhu podzimu, kdy se mu prolínají zápasy v Evropě a v lize, teď nejdelší a nejnáročnější cestování se sobotním přesunem až do vzdáleného Zlína. „Únava je, ale ta je v hlavě. Cestovali jsme do Randers a i tam jsme se dokázali nakopnout a třicet minut před koncem hrát, dali jsme branku a vtáhlo nás to. Vlilo se nám do nohou běhání. Teď máme za sebou přesun do Čech, regeneraci a v sobotu prostě vyrážíme do Zlína. Nevím, proč se nemůže hrát třeba v pondělí, když se cestuje takhle daleko. My jsme to ani nezkoušeli přeložit. Zarazil jsem se, když třeba Slavii po první kole odložili ligový zápas. Když jsem se já zmiňoval, tak mi hned argumentovali, televize, televize, nejde to. Chybí tam prostě taková ta citovka. Hrajeme prostě v neděli. Já si nikde nebudu stěžovat, chtěli jsme hrát poháry, hrajeme je. Ve Zlíně nás čeká další hodně těžké utkání, my se hlavně musíme vyvarovat chyb, které děláme,“ přeje si Rada. Našemu kouči bude při skládání nedělní jedenáctky chybět útočník Čvančara, který si odpyká trest za čtyři žluté karty.

Na zlínské Letné se našim barvám ale daří, neprohráli zde už dlouhých šestnáct let! Oba týmy čeká v neděli vzájemný 31. duel, Zlín vyhrál čtyři z nich, devět jich skončilo dělbou bodů a ve zbylých sedmnácti zápasech bral tři body náš Jablonec.

Utkání začíná v neděli 7. listopadu od 15 hodin na Letné ve Zlíně

Rozhodčí: Krejsa - Hájek, Pochylý