duben

Rozjetý Jablonec míří do Mladé Boleslavi

Na půdě desáté Mladé Boleslavi se v sobotu odpoledne představí rozjetá družina Petra Rady. Domácím se sezona nedaří podle představ, ale po výměně trenéra v řadě už čtyřikrát neprohráli.

HET liga 2017/2018 | 23.kolo

:

Branky MBA: 28. Antonín Křapka

Branky JAB: 87. Martin Doležal

Hodně za očekáváním letos zůstávají mladoboleslavští. Ti nenaplňují předsezonní stanovené cíle, nejenže nečekaně vypadli v předkole Evropské ligy s albánským Skënderbeu Korcë. Brzké vyřazení se evidentně promítlo také do ligových výkonů a výsledků a Mladá Boleslav tak pod vedením kouče Dušana Uhrina mladšího posbírala v první polovině sezony jen 17 bodů, což stačilo na jedenáctou příčku. Už v průběhu podzimu tak docházelo k redukci kádru, odešel Douglas a obránce Čmovš s gólmanem Divišem byli uvolněni do Teplic. Zužování kádru pokračovalo i v zimní pauze, skončili Mingazov, Fleišman, Agajev, Ljovin a Stronati. Do našeho Jablonce přestoupil útočník Chramosta. Největšími posilami se tak stali teplický Šušnjar a Sparťan Konaté.

Jenže ani jaro nezačali fotbalisté z města automobil zlepšenými výsledky, dvě jarní porážky v řadě odnesl odvoláním trenérský štáb kolem kouče Uhrina. Trenérské taktovky se po něm chopil všem jablonečanům dobře známý Jozef Weber. Tomu sice nevyšla domácí premiéra 0:3 s pražskou Slavií, jenže o týden později Středočeši stejným tříbrankovým skóre vyhráli v Brně. Po další domácí remíze 1:1 se Slováckem přivezli mladoboleslavští nečekané vítězství 2:1 ze hřiště lídra z Plzně. V součtu s pohárovým postupem do semifinále už tým trenéra Webera čtyři zápasy v řadě neprohrál a zřejmě se nadechuje k lepším zítřkům. „Moc si vážíme vítězství v Plzni, domácí jsme zaskočili a byli jsme dost aktivní,“ těšili nečekané tři body z posledního ligového kola v Plzni trenéra Webera. V sobotu proti Jablonci určitě nenastoupí útočník Komlichenko, který pyká za vyloučení z posledního zápasu. Zdravotní otazníky dále visí nad startem Rady, Takácse a Fabiána.

Jablonecký tým zůstává na vítězné šňůře, poslední domácí výhrou 2:1 nad Bohemians naši borci vyrovnali klubový rekord šesti výher v řadě ze sezony 2010/2011 a o prodloužení této lichotivé série vyrazí v sobotu bojovat do nedaleké Mladé Boleslavi. Jaké jsou naše vyhlídky do zápasu a jak našeho soupeře vidí trenér Petr Rada? "Mladá Boleslav je mančaft, který se asi neoprávněně nachází dole v tabulce s rozpočtem, kádrem a hráči, které tam má. V minulých letech bojovali v Boleslavi o poháry. Po vítězství v Plzni jsou určitě sebevědomí, takže z tohohle pohledu nás čeká určitě těžké utkání. Hráče mají zdravotně v pořádku, Matějovský už taky hraje. Jejich síla tím stoupla, ale my máme taky kádr kompletní a všichni jsou zdraví. Jedeme tam s tím, že chceme samozřejmě uspět, jako na každém zápase. Až samotný zápas ukáže, jak na tom jsme a jak se to bude vyvíjet. Hrajeme venku a všechny venkovní zápasy jsou těžší, ať už jsme hráli ve Zlíně nebo v Jihlavě," říká před sobotním duele jablonecký trenér.

Poslední vzájemný duel s Mladou Boleslaví na Střelnici zvládli jablonečtí, vítězství 3:1 řídil dvěma přesnými zásahy Jovović, jednu branku přidal i Tecl. Na Městském stadionu v Mladé Boleslavi jablonečtí sice poslední dva roky remizovali, ale kromě pohárového vítězství zde čekáme na výhru už rovných sedm let.

Utkání začíná v sobotu 7. dubna od 17 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Berka - Dobrovolný, Flimmel

Delegát: Zeman, Ubias