Rozhodl začátek druhé půle, chválil Považanec

FK Jablonec FC Zlín
3:1
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 10. 4. 2021, 14:00

Jako rozhodující při dnešním vítězství 3:1 nad Zlínem označil středopolař Jakub Považanec nástup do druhého poločasu. Slovenský záložník přispěl k výhře i jednou brankou a už vyhlíží metu dvoustého ligového zápasu.

Shodneme se, že zápas rozhodl náš dobrý vstup do druhé půle?

Je to tak. Nástup do druhého poločasu jsme měli asi takový, jaký by si každý přál. Z první šance jsme dali gól, hned poté druhý. Nakoplo nás to a měli jsme tam další dvě tři šance, které jsme nevyužili.

A celkový pohled na zápas?

První poločas se nám nepodařil podle představ. Sice jsme do zápasu dobře vstoupili, ale od pětadvacáté minuty se nám nedařilo držet míč, který jsme zbytečně ztráceli. Soupeři jsme nechávali příliš prostoru ve středu hřiště. Zlín toho využíval a pramenily z toho jejich šance, které naštěstí nedali.

Druhý poločas už jsme si pak hlídali a nepouštěli Zlín do nějakých šancí. Sice jsme dostali v poslední minutě snižující gól, ale i tak je to dnes důležitá výhra.

Takový vstup, jaký jsme měli do druhého dějství asi hodně pomůže.

Určitě pomůže. Asi jste viděli na hřišti, že po těch dvou gólech si každý začal mnohem více věřit, vyhrávali jsme osobní souboje a dobře jsme si přihrávali. Na Zlín asi padla nějaká depka, moc dobře si pak nenahrávali. Hodně nám ten nástup do druhé půle pomohl. Většinou se nám teď stávalo, že jsme po poločase většinou inkasovali, jsme rádi, že dneska to bylo přesně opačně.

Čím si ten nástup z kabin vysvětluješ?

Kdybych to věděl, tak vám to teď řeknu. Trenér nás na to upozorňuje před každým zápasem, protože ví, že hlavně začátky druhých poločasu nemíváme dobré. Dneska ten začátek druhého poločasu prakticky rozhodl zápas.

K vítězství jsi přispěl třetí brankou v závěru zápasu, jak se zrodila?

Někdo přihrával Dolimu (Martinu Doležalovi), ten byl sám před brankářem a já si na něj zakřičel, ať mi to přihraje pod sebe, balon tam nějak skočil, já vystřelil a někoho trefil, buď obránce nebo brankáře. Od něj se mi balon odrazil přesně tak, jak jsem si přál a šel s ním prakticky do prázdné branky. Bylo to se štěstím, ale měl jsem tam už předtím jednu střelu.

Po gólu jsem ještě čekal, jestli video neukáže nějaký ofsajd nebo hru rukou, protože minule se mi stalo, že jsem oslavoval zbytečně. Proto teď moje oslavy byly takové mírné (úsměv).

Ve středu nás po týdnu čeká další zápas s pražskou Spartou. Bude tentokrát v ligovém utkání domácí výhoda domácího prostředí na naší straně.

Mám tyto zápasy s velkými týmy Sparty, Slavie a Plzně rád. Myslím, že máme o motivaci víc. Co se týče domácího prostředí, tak máme tu výhodu, že jsme na to současné hřiště zvyklí. Už jsme tu odehráli na tom pár zápasů. Na Spartě byl ve středu úžasný trávník, takže si myslím, že by to měla být pro nás nyní větší výhoda. Sparťani nebudou na ten terén tak zvyklí, nebudou asi tak kombinovat jako mohli doma, kde se na to hřiště mohli spolehnout. Dnes bylo vidět, jak je to hřiště složité, balon odskakuje, mění směr, bylo to strašné. Může to být teď ve středu naše menší výhoda. Věřím, že když navážeme na druhý poločas se Zlínem, tak určitě máme šanci se Spartou bodovat, ne-li zvítězit.

Víš, že tě právě proti Spartě čeká tvůj jubilejní dvoustý ligový zápas?

Věděl jsem, že mám okolo 190 startů. Ale teď jste mě velmi překvapili, že ten dvoustý odehraju teď proti Spartě. Tu statistiku jsem nějak moc nesledoval, jen tak okrajově. Doufám, že dvoustý start mi vyjde podobně jako ten dnešní, kdy jsem dal gól a byli jsme úspěšní.