Rezerva neudržela slibné vedení nad Spartou

V zimní přípravě pokračují fotbalisté rezervního týmu trenéra Vodičky. Třetiligový fotbalisté Jablonce si na umělou trávu do Břízek pozvali Spartu B, které nakonec podlehli 2:3.

Hráči naší rezervy odehráli i bez posil z ligového kádru výborný první poločas. Proti druhému týmu třetiligové tabulky skupiny A si vytvořili dost šancí, v permanenci byl především šestnáctiletý Michal Černák. Ten zakončoval nejdříve po centru Helma šikovně o zem, ale sparťanský gólman stačil míč vytáhnout na roh. Jablonecký mladíček pak po přihrávce od Rozkovce mířil jen do gólmanovi náruče. Černákův třetí střelecký pokus brankář Pražanů stačil vykopnout tentokrát nohou.

Jablonečtí Spartu příliš do zakončení nepouštěli a sami byli nebezpeční. Jenže problém byl s lepším zakončením. Vedle branky skončila i rána Rozkovce a když už Černák předskočil šikovně i spaťaňské obránce a stihl zakončit, gólovou radost mu znovu zkazil na brankové čáře gólman Kotek. Až pět minut před poločasovou pauzou se měnilo skore, to právě spalovač šancí Černák přesnou střelou k tyči vystřelil Jablonci vedení 1:0. To mohlo být nakonec i výraznější, Rozkovec vtipně přehazoval vyběhnutého brankáře, ale míč skončil těsně nad břevnem. Sparta zahrozila až po trestném kopu Váchy, jenže po jeho centru trestuhodně promáchl ve vápně exjablonecký Lukáš Hušek.

Osm minut po změně stran se Spartě povedlo srovnat, když nezištný centr Ryneše od rohového praporku doklepl pohotově do sítě Patrák - 1:1. Jablonec mohl brzy poté znovu odskočit gólově, ale Daníček v zakončení podklouzl a Rozkovcovu střelu stačili obránci zblokovat. Letenští postupně přebírali iniciativu a brzy se dočkali i branek. V 68. minutě přišel lehce o balon Dočekal před vlastní šestnáctkou a jeho chybu potrestal Karabec – 1:2. Pak se třáslo břevno jablonecké branky po ráně Patráka. Sedm minut před koncem se hostující Karabec skvěle uvolnil před dvojici hráčů a své sólo zakončil gólem na 1:3. Jablonec už jen stačil v poslední minutě zápasu snížit na 2:3 po pěkné kombinační akci, kterou zakončil střelou o tyč Kinčl.

Trenér naší rezervy Jaroslav Vodička byl spokojený jen s povedenou první půlí. „První poločas jsme hráli opravdu velmi dobře, důrazně a agresivně. Ani mi v této fázi přípravy nevadí, že jsme ho nevyjádřili více gólově. Jenže v druhé půli jsme od toho paradoxně ustoupili. Začali jsme si hrát takový ten profesorský fotbal. A proto jsem naštvanej, a to mi dnes vůbec nejde o konečný výsledek,“ konstatoval po zápase jablonecký kouč. Jeho svěřenci jdou přípravou dál, za týden je na stejném místě čeká přípravný zápas s druhým pražským „S“ Slavií Praha B. „Hráči už mají to nejtěžší za sebou. Od příštího týdne najedeme na režim mistrovských zápasů,“ říká k průběhu zimní přípravy Jaroslav Vodička.

FK Jablonec B – AC Sparta Praha B 2:3 (1:0)

Branky: 39. Černák, 90. Kinčl – 53. Patrák, 68. a 83. Karabec

Sestava FK Jablonec B: Vajner (46. Richter) – Helm, Dočekal, Váňa, Skuhravý – Haitl (46. Kinčl), Podzimek (75. Munzar), Rozkovec, Daníček, Černák (60. Pour) – Munzar (45. Buchlovský)