Rezerva jde do boje, doma přivítá Chlumec

FK Jablonec FK Chlumec nad Cidlinou
FORTUNA ČFL B, 16. kolo so 7. 3. 2020, 10:15

Po zimní přípravě jde znovu do boje také rezerva FK Jablonec. Jarní část třetí nejvyšší soutěže odstartuje Vodičkův tým domácím utkáním Chlumcem nad Cidlinou.

Jablonecký B-tým bude v jarních odvetách hájit první příčku ČFL, na které přezimoval s tříbodovým náskokem před dotírajícími Živanicemi.

V zimním přípravném období odehráli Jablonečtí pět přípravných duelů, na úvod si poradili s divizními Velkými Hamry 9:2. Následovaly zápasy s třetiligovými rezervami pražských „S“, které měly podobné průběhy, vždy ale s jiným koncem. Jablonec měl proti pražským týmům vždy výborný první poločas, na který nedokázal už v druhém dějství navázat. Spartě tak náš B-tým podlehl 2:3 a Slavii porazil 4:2. Na umělé trávě v Břízkách se nakonec odehrála i samotná generálka před ostrými mistrovskými zápasy, v které ale Jablonečtí podlehli nečekaně vysoko rezervě Mladé Boleslavi 1:4.

V zimě dal kouč Jaroslav Vodička příležitost například Podzimkovi z dorostu, v přípravných duelech ho ale trápila především nevyrovnanost výkonů. Nejpilnějšími střelci v zimním období byli Kinčl, Dočekal, Černák a Haitl. Ofenzivní pojetí hry bude náročný kouč Vodička po hráčích vyžadovat i v jarní části soutěže.

Jablonecká rezerva zakončila podzim v ČFL famózní sérií devíti výher v řadě, která katapultoval tým na první příčku soutěže. Tuto sérii se budou snažit Jablonečtí prodloužit hned v prvním jarním duelu, v kterém přivítají na domácí půdě pátý Chlumec nad Cidlinou. Právě týmu z hradeckého kraje mají Severočeši co vracet, na podzim totiž hned v prvním kole padli v Chlumci 0:3. Povede se našemu týmu odveta a jarní start?

Utkání začíná v sobotu 7. března od 10:15 hodin na UMT v Břízkách

Rozhodčí: Raplík - Šimek, Braun