Rozhovor
30
listopad
2018

Rennes vytěžilo z minima maximum, štvalo hráče


Fanoušci i novináři je chválili, ale jablonečtí hráči nebyli po domácí porážce s francouzským Stade Rennes spokojeni. Bezprostředně po utkání hovořili kapitán Tomáš Hübschman a brankář Vlastimil Hrubý.

Tomáš Hübschman: Tíha okamžiku je v Evropské lize prostě jiná

Opět jsme měli spoustu šancí, ale tentokrát jsme vyšli poprvé v základní skupině Evropské lize gólově naprázdno.

Souhlasím, že jsme byly lepší. Byl to pátý zápas, myslím, že v žádném jsme nepropadli. Soupeř měl jednu střelu a dal gól. To si myslím, že je rozhodující. Je to rozdíl mezi jejich a naší kvalitou. Větší zkušenosti přijdou asi až s většími zápasy. Mrzí nás to, protože i dnes jsme si vytvořili dobré možnosti a gól mohli vstřelit. Oni vytěžili z minima maximum. Přesto jsme odehráli dobré utkání, škoda jen konečného výsledku. To si ale říkáme čtyři zápasy zpětně a je to furt stejné. Je to o zkušenostech a klidu v zakončení.

Skupinu zakončíme v Kyjevě. Bude stále o co hrát?

Kluci hrají o svou budoucnost, hraje se o body o prémie. Chceme se ukázat v Evropě, těch motivací se tam dá najít opravdu hodně. Věděli jsme už teď před zápasem s Rennes, že nemáme šanci postoupit. Pojedeme i do Kyjeva s cílem uspět. Žádný tým nechce prohrát ani odevzdat zápas, ani od Dynama nečekám, že by to vypustilo, i když má postup hotový. Pro nás to bude další zápas v Evropské lize a budeme se snažit uspět.

Měl jsi jako nejzkušenější hráč kabiny ke spoluhráčům nějaký proslov?

Není potřeba mluvit. Je potřeba se z každého takového zápasu učit. Spoustu kluků, kteří se dnes do těch šancí dostalo, vědělo už v průběhu zápasu, že v jiných duelech by je třeba proměnili. Ta tíha okamžiku je tady prostě jiná. To je podobné, jako když půjdete kopat penaltu na tréninku a pak v zápase.


Vlasta Hrubý: Asi nejlepší náš zápas ve skupině

Byly jsme lepším týmem, ale na body to nestačilo.

Dneska to byl podle mě asi nejlepší zápas v Evropské lize, který jsme z těch pěti odehráli. Možná i kdybychom hráli ještě další zápas, tak ten gól prostě nedáme. Šancí bylo opravdu dost. Hráči Rennes vystřelili dvakrát na bránu a jednou to takhle trefili.

V závěru si střídajícímu Hunouovi bravurně chytil velkou šanci a dál si držel tým ve hře.

Jenže to už bylo v důsledku toho, že jsme byli nahoře a snažili se dostal balon co nejvýš a tam to nějak uhrát. Dneska jsme na šance vyhráli jednoznačně, jenže jsme nedali gól a to rozhodlo. Rennes jednu branku dali a tím to hasne.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.