Radův tým míří k nováčkovi do Budějovic

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 4. kolo ne 4. 8. 2019, 16:30

Jablonečtí fotbalisté se musí rychle otřepat ze čtvrtečního vyřazení a dobře zregenerovat po pohárovém zápase. Už v neděli se Radův tým totiž představí na pažitu nováčka v Českých Budějovicích.

České Budějovice v loňské sezoně ovládli druholigovou soutěž s nevídaným 14 bodovým náskokem před druhou Jihlavou. „Naše jaro byla neskutečná jízda. Nepamatuji si, že by se někdy Dynamu povedla taková série, kdy se vyhrálo 12 zápasů v řadě,“ cenil si budějovický kouč parádní série, která mužstvo vynesla až mezi elitu. Jihočeši se tak po čtyřleté pauze vrátili zpět na prvoligovou úroveň, které se nebudou chtít vzdát. „Chceme si první ligy v Budějovicích vážit a na hřišti nechat v každém zápase srdce. Když se nám to povede, tak bychom se mohli třeba prodrat i do desítky,“ nastínil plány nováčka před startem soutěže jejich generální manažer Martin Vozábal.

V týmu nováčka se po postupu objevili posily Schranz, Čolič, na hostování ze Sparty přišli Kulhánek s Mustedanagićem. Největší persona bývalý reprezentační kapitán a jihočeský patriot Tomáš Sivok s týmem trénuje a v nejbližších dnech oznámí, jestli bude oblékat jejich černobílý dres. S doplněním svého kádru pro ligovou soutěž je kouč David Hořejš spokojen. „Tomáš si vzal čas na rozmyšlenou a my to respektujeme. V rámci našich možností se nám povedlo tým posílit. Všechny posty máme zdvojené, jen do ofenzivy bychom rádi ještě jednoho hráče přivedli,“ připustil trenér Dynama.

Jihočeši měli za sebou vydařenou letní přípravu, v které si vyšlápli mimo jiné i na mistrovskou Slavii (2:0). Nic z herního projevu nehodlá ani v nejvyšší soutěže měnit jejich kouč. Budějovičtí si doma vytvořili v loňské sezoně nedobytnou tvrz, která padla za celou sezonu jen jednou se Znojmem, zbývajících čtrnáct domácích zápasů zvládli svěřenci kouče Hořejše vítězně. „Také v první lize budeme chtít lidem nabídnout atraktivní fotbal jako v sezoně minulé. Na tom nechceme nic měnit,“ konstatoval na startu sezony jejich lodivod. Tým ale v prvoligové premiéře i přes převahu doma podlehl Opavě 0:1. Následně ale šokoval Slovácko kde zvítězil 2:0. Na vyprodaném Střeleckém ostrově vedlo nad Spartou už 2:0, ale nakonec utkání skončilo dělbou bodů po remíze 2:2. „Byl to dobrý fotbal, a i bod bereme s respektem. Byl jsem až překvapený, kolik šancí jsme si dokázali proti Spartě vytvořit,“ přiznal po posledním mistrovském utkání kouč Dynama.

Bez šance se jeho tým necítí ani proti našemu Jablonci. „Bude to nesmírně těžký soupeř. Je to tým, který skončil poslední roky v lize třetí a čtvrtý. My chceme ale opakovat výkony, kterými jsme se prezentovali. Pro výhru uděláme maximum a věřím, že pokud zopakujeme výkon proti Spartě, tak můžeme uspět i proti Jablonci,“ říká kouč Jihočechů před nedělním soubojem.

Jablonec má v nohách čtvrteční zápas 2. předkola Evropské ligy s arménským Pjunikem Jerevan, který nedopadl ke spokojenosti. Jablonečtí totiž v odvetě nedokázali soupeři vstřelit rozhodující branku a s pohárovou soutěží se rozloučili příliš brzy. Teď musí trenér Rada připravit hráče na důležitý zápas v Českých Budějovicích. „Čeká nás nepříjemné utkání. Máme zraněné hráče, kteří museli ve čtvrtek střídat. Času není moc. Musíme zregenerovat a znovu připravit. Bude to těžké, hráči mají v hlavách vyřazení, ale to tak bývá po zápasech, které nedopadnou,“ říká náš lodivod Petr Rada.

Historická bilance zápasů s českobudějovickým týmem hovoří mírně v náš prospěch, ze 34 doposud odehraných zápasů jsme 16 vyhráli, zrodilo se 7 remíz a 11x se radovali Jihočeši. Naposledy se oba týmy střetly na Střeleckém ostrově na jaře 2015, než Dynamo spadlo z ligy. Tehdy jsme si jihu země odvezli výhru 3:0.

Utkání začíná v neděli 4. srpna od 16:30 hodin na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích

Rozhodčí: Marek - Melichar, Vaňkát

Delegát: Míka, Šotek