Pozvánka
22
leden
2021

Radův tým hostí na Střelnici Příbram


Na Střelnici, nejvýše položený stadion v Čechách, se už ve třetím týdnu nového roku vrací FORTUNA:LIGA. Prvním letošním soupeřem nám bude Horvátova Příbram.

FORTUNA:LIGA | 16.kolo


2
:
1
0:0

Branky JAB: 53. Miloš Kratochvíl, 64. Miloš Kratochvíl (vl.)

Branky PRI: 49. Martin Nový (vl.)


Středočeši se s deseti body potácí na předposlední sedmnácté příčce ligové tabulky, na své konkurenty však příliš bodů neztrácí. Během krátké zimní přestávky nedošlo U Litavky k žádným větším změnám. „Je to pro mě pozitivum, z hostování přišli Laňka, Januška a Polák, které si v kádru necháme, mohli by nám pomoci. Uzdravili se nám zadáci Tregler, Soldát, Kingue a další hráči. Určitě nebudeme slabší než na podzim,“ konstatoval před brzkým rozjezdem soutěže trenér Horváth. Jeho celek ještě před prvním zápasem získal exjabloneckou posilu do útoku v podobě útočníka Dočekala.

I s ním Příbram čelila v prvním jarním utkání na domácí půdě favorizované Plzni, s kterou uhrála bezbrankovou remízu. „Velmi dobře jsme si plnili taktické věci. Za bod jsme rádi, protože kluci podali výkon v enormním nasazení. Jen doufám, že to pro nás bude jakýsi odrazový můstek k dalším kolům,“ přál si o minulém víkendu Horváth. Příbramské čekal hned ve středu dohrávaný zápas na půdě Českých Budějovic, kde Středočeši brzy vedli, jenže po vyloučení Kingueho v oslabení nakonec Jihočechům podlehli 1:2 a svého kouče už tolik nepotěšili. „Je to o nezodpovědnosti hráčů. Chápu, že chyby k fotbalu patří, ale tohle se nám opakuje a sráží to naše mužstvo,“ zlobil se trenér Horváth. V neděli se na Střelnici už bude moci opřít o služby zkušeného Pilíka, který si ve středu odpykal trest za žluté karty, nadále však příbramským bude zřejmě scházet další ze zkušených hráčů Rezek, který musel nuceně střídat při zmiňovaném duelu s Plzní.

Jablonec si na startu jara s chutí zastřílel na teplických Stínadlech, odkud si odvezl nakonec pětibrankové vítězství. Trenér Rada připravoval tento týden mužstvo opět v nelehkých sněhových podmínkách Jablonecka. K dispozici už pro nedělní duel bude mít stopera Martince, jenž nemohl v prvním jarním duelu nastoupit pro žluté karty. „V Teplicích to byl těžký zápas. Celou dobu jsme trénovali na umělce, ale myslím si, že hráči k tomu přistoupili na hřišti dobře, také vstupy do obou poločasů byly dobré. Nepřeceňujeme to, nekoukáme na skóre, ale koukáme na to, že jsme podali kvalitní výkon,“ vrací se k vítěznému duelu trenér Petr Rada. „Příbram hrála s Plzní z obrany velice dobře, až ke konci poločasu měla Plzeň šance. V závěru zápasu to pak ještě mohla Příbram zvrátit na svou stranu, když měli velkou šanci. Teď v Budějovicích se dostali brzy do vedení, ale zápas pak ovlivnila červená karta pro Kingueho. Čeká nás další těžké utkání,“ dodává trenér Petr Rada k nedělnímu zápasu.

43. vzájemný ligový duel se na Střelnici odehraje opět kvůli vládním omezením bez přítomnosti diváků. Ještě s nimi Jablonec ve 23 zápasech bral vítězství, v osmi případech se zrodila remíza a 11 zápasů ovládl tým od Litavky. Jak dopadne nedělní klání, v kterém je výrazným favoritem náš Jablonec?


Utkání začíná v neděli 24. ledna od 14 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Zelinka - Kotalík, Vaňkát

Delegát: Martinec, Kořínek

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.