Rada ze sebe všechno vysypal, co řekl k derby?

FC Slovan Liberec FK Jablonec
1:3
FORTUNA:LIGA, 8. kolo pá 20. 11. 2020, 18:45

Trenér Petr Rada popsal na pozápasové tiskové konferenci po vítězném derby v Liberci návrat k týmu i to, že na hráčích viděl před zápasem velkou koncentraci. Tři body z derby jsou naše!

Trenér Slovanu Liberec Pavel Hoftych v páteční předehrávce scházel svým barvám kvůli úmrtí v rodině. Domácí tak v derby vedl jeho asistent a někdejší hráč Jablonce Pavel Medynský, kterému se prohraný prestižní souboj příliš dobře nehodnotil. „Jablonec byl hodně aktivní s míčem. Ze začátku jsme byli zakřiknutí. Koronavirové období nebylo optimální pro trénink a dneska se to na nás plně projevilo. Neměli jsme odražené míče, nebyli jsme dostatečně agresivní, neměli jsme sílu a drive. Dali jsme si vlastní gól, až od nějaké 25. minuty jsme se zvedli a srovnali jsme z penalty. V druhém poločase jsme se zlepšili, ale nebyli jsme schopni dát vedoucí branku, která by to zlomila. Jablonec zvýšil skore a pak už to pro nás bylo složité. Scházeli nám strany, především Pešek a Matoušek. Neměli jsme rychlost, museli jsme víc kombinovat, a to není naše doména,“ vyjmenovával hlavní příčiny porážky Medynský, kterého ztráta domácích bodů velmi štvala. „Mrzí to. Kdybychom potvrdili body z Teplic, mohli jsme se posunout do top pětky. Prohrát domácí zápas zamrzí vždy, navíc s Jabloncem,“ ušklíbl se zaskakující hlavní kouč Slovanu Liberec.

Hodně dobře se 55. Podještědské derby hodnotilo po prodělání koronaviru a návratu na naši lavičku bouřlivákovi Petru Radovi. „Počítal jsem minuty, abych už mohl vlítnout do naší kabiny. Byl jsem tu v pondělí už ve tři v noci. V deset se to ze mě vysypalo, jak když vyvezete záchod. Těch třicet minut mě hráči už takhle dlouho neviděli, chtěl jsem na ně přenést motivaci. Cítil jsem od nich ostražitost. Dnes jsme vyhráli a já je znova budu burcovat, znova na ně budu křičet a dostávat je pod tlak,“ pravil náš kouč.

„Vstoupili jsme do zápasu dobře, ač to byl vlastní gól, u kterého byl náš dobrý důraz. Nezatáhli jsme se a byli jsme aktivní. Mohli jsme vést i 2:0, ale proti Schranzovi dobře vyběhl Nguen. Inkasovali jsme z úplně zbytečné penalty, která vrátila domácí do hry. Burcoval jsem hráče, viděl jsem na nich od rána velkou koncentraci. Chtěli jsme být v druhé půli ještě výš a dostat Slovan ještě pod větší tlak. To se nám dařilo. Schranz udržel spoustu balonů, velmi dobře hrál Považanec, který měl roli Tomáše Hübschmana, dobře nám hráli i kraje. Hlavně mě potěšili i oba stopeři, byly tam dlouhé nákopy na Rabušice a oni si s tím poradili. Přejímali jsme otěže, vedli 2:1 a přišel gól Zeleného na 3:1. Domácí zlobili jen dlouhými nákopy. Je to zasloužené vítězství, kdyby naši hráči takový výkon zopakovali jen z třiceti procent s tím Brnem, tak jsme taky vyhráli. Cením si toho dnešního vítězství v derby. Hráči za tím šli, a to vítězství si zaslouží,“ zakončil spokojený kouč vítězného derby Petr Rada.