Rada viděl zápas dvou rozdílných poločasů

FK Jablonec FC Slovan Liberec
1:1
FORTUNA:LIGA, N2 st 24. 6. 2020, 17:30

Když opadly emoce z obou hlavních trenérů Liberce a Jablonce pustili se do hodnocení. Jablonecký lodivod Petr Rada viděl zápas dvou rozdílných poločasů, ale také svou první žlutou kartu.

Liberecký kouč Pavel Hoftych komentoval vypjaté derby následujícími slovy. „Bylo to emotivní a v závěru houstla atmosféra. Hráli jsme na brejky a podařilo se nám jít do vedení po krásné akci Malinského s Kuchtou. Druhý poločas jsme se snažili pořád hrát a bušit brejkovými situacemi do soupeřovy obrany. Některé brejky jsme nedotáhli do konce. Druhý poločas byl hodně o nakopávaných míčích soupeře na Doležala a sbírání druhých míčů. Bylo tam hodně standardních situací. Jablonec hrát doma, chtěl za každou cenu vyhrát, bylo to vidět, naštěstí jsme ale v tom zápase vedli 1:0. Soupeř tam měl v průběhu druhé půle tyč, břevno a nakonec dal gól ze standardky a zápas skončil po osmiminutovém nastavení 1:1,“ řekl k průběhu hru kouč soupeře.

Trenéra Slovanu čílil sudí Pechanec, který rozdal jen hráčům úctyhodných dvanáct žlutých karet, na každé straně po šesti. „My s naším realizačním týmem často hrajeme karty a prší, takže pan rozhodčí Plechanec se k nám klidně může přidat, protože jakou on roztočil karetní show, to se jen tak nevidí. Upozorňovali jsme hráče, že to bude emotivní zápas, ale hned první karty byly hodně přísné. Moje karta ani nevadí, spíš mi vadí karty hráčů Malinského a Baluty za nic, kteří byli před zápasem s Baníkem v ohrožení. Dohrávali jsme s třemi mládežníky, ale mužstvo dokázalo na horké půdě vyválčil hodně cenný bod. Nebylo to jednoduché, mužstvo zaslouží absolutorium za odolnost, týmovou soudržnost a že to doválčili do bodu. Celkový stav bodů se bude počítat až po pátém kole nadstavby,“ zakončil svou část pozápasové tiskové konference liberecký trenér.

Trenér Jablonce Petr Rada dělil zápas na dvě odlišné pětačtyřicetiminutovky. „Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V první půli jsme byli zakřiknutí a prakticky jsme neměli žádnou šanci. Při brejkové situaci Liberce jsme měli špatné postavení, náš obránce nechal Kuchtu za sebou, ten se dobře zorientoval a poslal Slovan do vedení. Jinak jsme tam měli jen nějaké dva závary. Liberec hrál do otevřeného, mají na to typy hráčů jako Pešek, Malinský a Kuchta. Těm stačí dát balon do prostoru a oni pak mají velkou výhodu,“ řekl k průběhu prvního poločasu Rada a pokračoval. „Chtěli to zvrátit nebo aspoň zremizovat. Místo Považance jsme nasadili mladého Černáka, dali jsme druhého útočníka Matouška dopředu. Byli jsme pak druhý poločas lepší, dali jsme břevno, tyčku. Pak jsme už byli odměněni brankou, když střídající Pilík dobře nacentroval a těší mě, že Tomáš Hübschman dal branku. Když nemáme Tomáše, je naše hra horší, on plní skvěle svou roli i o poločase si k zápasu něco řekl. Vzadu jsme pak hráli už na tři, šel tam Velich, Pilík. Minimálně remízu jsme si zasloužili. Samozřejmě, že je to pro nás ztráta, ale ještě máme tři zápasy. A nejsou to lehké zápasy, udrželi jsme čtvrtou příčku, ale zároveň to je škoda, protože druhý poločas jsme hráli hodně dobře,“ uvedl dále trenér Jablonce.

Také jeho vtáhlo ostřejší derby do děje. „Vyhrocený to ale nebylo. Hned na začátku tam byly dva velmi ostré a zbytečné zákroky. Nastavilo se osm minut, jenže dvacet minut se nehraje a já nevím z jakého důvodu, není to dobré pro lidi. Víte, někoho nakopnou, válíme se, hráč jde ven a vrátí se během dvaceti vteřin. Hráči dneska nic nevydrží, ať to jsou moji hráči nebo soupeře. Fotbal je kontaktní sport, jestli jde ale někdo do skluzu a odebere čistě balon a my pískneme faul, pak to bude o ničem. Z tohoto pohledu nejsem spokojený, hra se rozkouskuje. Pak tu můj hráč kterej jde ven a chce zpátky a oni ho tam nepustí? Já své hráče toto neučím, nebudu je to učit a nejsem toho zastáncem. Jediné, co musím říct, za 32 odehraných kol jsem dostal první žlutou kartu, to mě honili dost dlouho,“ pousmál se nakonec bouřlivák na jablonecké lavičce.