Rada řeší před Slavií změny v sestavě

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 30. 5. 2020, 20:00

Nelehký úkol čeká na jablonecké fotbalisty v sobotu na hřišti lídra ligové soutěže. Jablonec míří na pažit Slavie Praha a řeší několik rébusů v sestavě.

Slavia je na dobré cestě k obhajobě mistrovského titulu, pět kol před koncem základní části FORTUNA:LIGY má před druhou Plzní osmibodový náskok. Vstup do jara se však vršovickým fotbalistům příliš nevyvedl, ze čtyř odehraných kol porazili jen Opavu a ztratili rovnou polovinu z luxusního šestnáctibodového náskoku před dotírající Plzní. Pak už dění na tuzemské fotbalové scéně začala ovlivňovat pandemie koronaviru a Slavii mohla nucená pauza jen prospět. Po dvouměsíční pauze a ligovém restartu si chce sešívaný tým dojít po jubilejní dvacátý ligový titul v klubové historii.

Největší ligový favorit zvládl po úterní obnovené premiéře nelehký zápas v Mladé Boleslavi, vítězství trefil jedinou brankou Ševčík. Trenér vedoucího týmu soutěže Jindřich Trpišovský byl se zápasem nadmíru spokojen. „Byl to úplně odlišný výkon od toho, jak jsme se prezentovali na začátku jara. Viděl jsem tam spoustu věcí z podzimu i z minulé sezony. Kluci předvedli skvělý výkon, nejen herní, ale i mentální. Všechno si sedlo, neviděl jsem ani jeden slabší individuální výkon,“ nešetřil chválou po výhře v městě automobilů kouč z Edenu.

Slavia má oproti většině ligových soupeřů výhodu širšího kádru, navíc je zvyklá díky evropským pohárům na nabitý program, který ligové mančafty ve zbytku sezony čeká. Těšit Pražany může i fakt, že návrat k tréninku pomalu hlásí i rekonvalescenti Hovorka s Olayinkou.

Také náš Jablonec vstoupil do obnovených bojů nejtěsnější možnou výhrou, tři jablonecké body vystřelil Radově družině v domácím zápase proti Zlínu Holík, načež tým dotáhl utkání do vítězného konce i v oslabení jednoho muže. V sobotu však bude mít trenér Rada starosti se skládáním základní jedenáctky. Kvůli dohodě o hostování hráčů nebude moci využít služeb Sýkory, Matouška a Jugase. Navíc nastoupit nemůže ani další stoper Plechatý, který byl v posledním kole vyloučen. Jak si náš kouč s tolika absencemi poradí? Když hrajete s top kluby Plzní, Slavií a Spartou, motivace je asi o trošku větší. Ale já potřebuju, aby se hráči koncentrovali na všechny zápasy stejně. Slavia zaslouženě vyhrála v Boleslavi a asi zpátky nahnala formu, kterou třeba před koronavirem neměla takovou. Tam dvakrát prohrála. Vrátilo se jim nějaké sebevědomí. Budou koncentrovaní, protože Plzeň vyhrála, takže tam furt je takový malý strašáček. Ale myslím, že tyhle týmy jsou natolik zkušené, že ví, o co jde. Nepodléhají nějaké panice. Když jsme hráče ze Slavie brali na hostování, věděli jsme, že nebudou moct nastoupit. Musíme se s tím vypořádat. Uvidíme, jak to složíme, máme tu jiné hráče. Jdeme do boje. Věřím, že budeme dobře připraveni,říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Severočeši mají stadion v Edenu v oblibě, v lize tu prohráli během sedmi let jen jednou, vloni 1:2. Slávisté ovládli i podzimní ligový duel na Střelnici, kdy výhru řídili skórující Souček a Olayinka. Vzájemné zápasy obou sobotních soupeřů celkově vyznívají mírně ve prospěch Pražanů, z 52 ligových klání jich 16 vyhráli sešívaní, 12 Jablonec a hned ve 24 případech se body dělily.

Utkání začíná v sobotu 30. května od 20 hodin v Sinobo stadium v Praze

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch.

Delegát: Kořínek, Kureš.