Rada chválil za kolektivní výkon

FC Zlín FK Jablonec
HET liga, 19. kolo so 3. 3. 2018, 15:00

Stoprocentní bodový zisk pod trenérem Petrem Radou zažívá jablonecký klub. Po jasném čtyřbrankovém vítězství na zlínské půdě trenér pochválil hráče za dobrý kolektivní výkon.

Nemocný v nepohodě a s horečkami usedl ke své premiéře na lavičce Zlína trenérský matador Vlastimil Petržela. „Prohráli jsme s lepším mužstvem, než jsme v současné době my. My jsme totiž nehráli vůbec fotbal. Byli jsme nedůrazní, ač jsme začali, jak jsme si řekli. Jenže jsme od toho ustoupili po prvním inkasovaném gólu. Celá obrana pracuje špatně, vůbec se nezajišťuje. Jinak to dnes asi nemohlo dopadnout. Máme tu kopec práce. Hrát nakopávaný fotbal osobně nesnáším, to jsme si tu asi spletli sporty. Přitom my můžeme hrát kombinační fotbal, protože na to máme v kádru šikovné fotbalisty. Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Jak jsme tu dneska vystoupili, tak se hrát nedá. Někteří hráči mají jižanské manýry. Vůbec jsem nečekal, že budeme hrát takhle strašidelně. Nikdy jsem neměl horší premiéru,“ uvedl po svém prvním zápase na lavičce Zlína Petržela.

V dobrém rozpoložení dorazil na tiskovou konferenci jablonecký kouč Petr Rada. „Jsme samozřejmě spokojeni, protože jsme vyhráli nad týmem, který hrál ještě nedávno Evropskou ligu. Měli jsme z toho zápasu obavy, jeli jsme sem s respektem, protože domácí nejsou doma jednoduchým soupeřem. Na Zlínu ale byla vidět momentální nepohoda. Aktivní hrou jsme chtěli vlítnout do zápasu. To jsme splnili do puntíku, vytvářeli jsme si přečíslení zejména po stranách. Byli jsme aktivní, vstřelili jsme úvodní branku, navýšili své vedení, když se nám už konečně trefil Hübschman. K tomu gólu mu gratuluji! I hráči mu to přejí, směřovali k tomu i vítězný pokřik v kabině. Do druhého poločasu jsem nabádal hráče, aby byli aktivní, domácí už třikrát vystřídali do poločasu, zjednodušili hru nakopávanýma balony. Z rychlých brejků jsme odskočili na 3:0 a následně na 4:0 ze standardní situace. Pak jsme trochu vyklidili pozice a soustředili se na bránění a domácí tam měli nějaké ošemetné situace. Celkově jsem s přístupem, nasazením a předvedenou hrou spokojen. Byl to kolektivní výkon, za který jsme byli odvděčeni vítězstvím. Zlínu přeji, aby se dostal brzy do formy, v které byl,“ uzavřel své hodnocení zápasu jablonecký lodivod.