Rada chválil Boleslav a cenil si domácí výhry

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 18. 8. 2019, 17:00

Kouč Jablonce Petr Rada ocenil po zápase formu Mladé Boleslavi. Jeho celku se povedlo na Weberův tým vyzrát a připsat si další domácí cenné tři body. Více v přepisu tiskové konference obou trenérů.

Trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber musel z hlav hráčů dostat čtvrteční vyřazení z pohárové Evropy s FCSB. „Hlavně v pátek byla vidět na hráčích i na celém klubu taková skepse. Ale motivací bylo hrát dobře dál v lize a znovu si pohárovou Evropu vybojovat,“ pravil kouč Boleslavi a pokračoval v hodnocení utkání na jablonecké Střelnici. „Je to po pohárovém vyřazení pro nás další hořká pilulka. Prohráli jsme, ale mužstvo podalo dobrý výkon. Dojeli jsme na neproměňování šancí. Bohužel jsme si nechali za naší převahy dát na 0:2. Ale co se týče herního projevu, to vše bylo v pořádku. Jediné co nám vadí, je konečný výsledek. Pokud budou hráči podávat takového výkony, tak o nás nemám strach,“ stručně zhodnotil porážku svého týmu kouč Boleslavi.

Náš lodivod Petr Rada ocenil výkon Boleslavi a třech bodů si cenil. „Jsem za výhru rád. Hráli jsme s týmem, který má nejlepší formu z celé ligy. Hrají velice dobře. Věděli jsme, že to pro nás bude velice těžký zápas. Ale my jsme to zvládli a dali dvě branky. Jovovićem a jeho kličkami jsme vedli do poločasu. Aktivně jsme chtěli vstoupit do druhé půle, ale to se nám nepovedlo. Něco jsme přečkali a sami dali druhý gól z nacvičeného signálu. Bylo to natrénované a krásně sehrané. I poté nás Boleslav přehrávala, byla lepší v držení míče a do zápasu se dostala zpět kontaktním gólem. Sami jsme mohli několikrát rozhodnout třetím gólem. Boleslav už všechno vrhla do útoku. Dovedli jsme to i se štěstím do vítězného konce. Forma Boleslavi je, takže o to více si dnešního vítězství ceníme. Vyhrát dvakrát za sebou doma, to je vždy důležité,“ pochvaloval si plný bodový zisk s Mladou Boleslaví i Opavou náš kouč. Jablonečtí fotbalisté jsou totiž doma nadále stoprocentní, spolu s loňskou sezonou doma desetkrát v řadě zvítězili. „S tím jsem samozřejmě spokojen. Hlavně tedy s podzimními body, s hrou už tolik ne. Body děláme a to je pro nás důležité. Pracujeme na tom, abychom byli ještě lepší, máme teď dva zápasy do repre pauzy, pak se nám snad nějací hráči uzdraví a budeme mít více alternativ,“ vzhlíží k dalšímu programu kouč Jablonce.