Rada: Ztracené body jsme si vzali zpátky

SFC Opava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo so 7. 12. 2019, 14:30

Domácí ztrátu s Českými Budějovicemi nahradili jablonečtí fotbalisté hned v následujícím zápase v Opavě. Vítězstvím 2:1 a tříbodovým ziskem potěšili kouče Petra Radu.

Opavský lodivod Jiří Balcárek kousal první porážku po svém nástupu do funkce. „Tohle utkání nás svléklo donaha a ukázalo nám, kde nás tlačí bota. Je to o tom, proč nestřílíme góly. S týmy z top šestky prostě potřebujete střílet branky a proměnit své šance. Hráče jsem upozorňoval, že Jablonec je zkušené mužstvo a dokáže skórovat i z jediné příležitosti. Za remízového stavu hosté dvakrát vykopávali z brankové čáry, na nás byla znát po vyrovnání nějaká euforie, mužstvo jsem se až snažil trochu brzdit. V útočné fázi nám chybí prostě kvalita. Poslední zápasy nám ukázaly, že se můžeme měřit s kýmkoliv. Jen potřebujeme útočníka, který zúročí práci našeho mužstva,“ pravil po skončení zápasu domácí kouč.

Trenér Jablonce Petr Rada bral ve Slezsku všechny body po domácí ztrátě s Českými Budějovicemi. „Byla to teď jiná situace než před pohárovým zápasem. Jeli jsme sem s respektem a dvacet minut jsme měli pod kontrolou. Pak jsme tam měli nedorozumění, domácí dali tyčku, a to byl klíčový moment prvního poločasu. V druhém poločase jsme tam měli dobré kombinace směrem dopředu. Z jedné situace jsme pak dostali zcela zbytečnou vyrovnávací branku, kde jsme nedostoupili hráče. Následovala horší pětiminutovka, tam jsme vykopávali z prázdné branky. Ale dostali jsme se do vedení. Krob tam před rozhodující brankou ukázkově odcentroval a Pleštil ukázkově uzavřel stranu a dal na 2:1. Uhráli jsme to, domácí tam měli nepřesné střely. Vítězství z Opavy si hodně ceníme, domácí tam mají hodně nepříjemných hráčů. Doma jsme prohráli s Budějovicemi, s kterými jsme si nepohlídali jeden brejk, ale někdy takové brejky a zápasy prostě jsou. Teď jedeme znovu ven do Mladé Boleslavi, ztracené body jsme si vzali tady na horké půdě v Opavě,“ těšily získané body jabloneckého kouče.

Ten pochválil střelce rozhodující branky Dominika Pleštila. „Je to náš odchovanec, má velký potenciál, jen ho přibrzďovalo jeho zranění. Je to rychlostní krajní hráč. Dohodli jsme se, že bude jako odchovanec teď dostávat více šancí. Gól mu určitě může pomoci, jako rychlostního hráče si ho musíme cenit,“ konstatoval Rada, který opět neopomněl vyzdvihnout výkon útočníka Doležala, jenž vstřelil již osmou branku v sezoně. „Jedna šance, jeden gól. Je pro mě podstatné, co odvede pro mančaft, než jeho vstřelené góly. Je to hráč, který uhraje spoustu soubojů, udrží balony, je prostě přínosem pro klub. Maká furt naplno, když ho chcete střídat, tak to už musí být. Je to pro mě strašně důležitý hráč pro tu pracovitost a osobní souboje. Zaslouženě je v reprezentaci,“ uzavřel tiskovou konferenci v útrobách opavského stánku kouč Jablonce.