Rada: Zkušenosti jsou na straně Kluže

FK Jablonec CFR 1907 Cluj
Evropská konferenční liga UEFA, 1. kolo čt 16. 9. 2021, 21:00

Už jen hodiny dělí FK Jablonec do vstupu do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA a prvního duelu s rumunskou Kluží. Domácí prostředí velí Jablonci jít za třemi body.

Zatímco se stadion na Střelnici převléká do slušivých barev Evropské konferenční ligy UEFA, zástupci našeho týmu už za sebou mají předzápasové setkání s novináři. Trenér Jablonce Petr Rada vidí rumunského protivníka především jako velmi zkušeného, díky jeho předchozím účastem v základních skupinách Ligy mistrů a Evropské ligy. „Je to tým, který hraje pravidelně evropské soutěže a je tudíž zkušený. Kluž je silný klub i ekonomickým zázemím,“ připomíná Rada.

Ani záložník Jakub Považanec žádné větší zkušenosti s rumunským fotbalem ještě nezískal. „S rumunským klubem jsem se ještě nestřetl. Bude to pro nás nová zkušenost. Zatím jsme viděli poločas s CZ Bělehrad a hráli s nimi dobře. Nebude to zítra lehký zápas, ale věřím, že je v našich silách minimálně bodovat. Cílem ale budou tři body. Budeme chtít podat minimálně takové výkony, jako v zápasech s Žilinou,“ má v plánu jablonecký středopolař.

Kluž od začátku září vede staronový kouč Petrescu, který v klubu zažil nejslavnější časy při účasti v Lize mistrů. „Je to takříkajíc staronový trenér. Sám má v Rumunsku hodně velké jméno. Co jsem slyšel, jen nekompromisní a zásadový. Trénoval tam v dobré době. Ve svém kádru mají Rumuni hodně zkušených hráčů a dominují i své lize. Trenér zná tamní prostředí. Uvidíme, s čím přijde, můžou tam být samozřejmě nějaké změny v sestavě, má spoustu dalších hráčů. Uvidíme, jak s tím bude rotovat. Třeba Alibec je určitě nejznámější z jejich hráčů, dále Boateng, výborného mají i stopera,“ ohlíží se za soupiskou soupeře Rada.

Jablonec půjde do čtvrtečního zápasu s kompletním kádrem i s Doležalem a Pilařem. „Bude se hrát za umělého osvětlení, bude ideální počasí, ale podle mě, je ten čas na zdejší kraj už hodně pozdní. Pokud ale máte fotbal rádi, přijdete kdykoliv. Musíte odhodit všechny věci okolo. Tohle je jiná soutěž, nabuzenost a touha, vysílá se to do světa. Je tu prostor pro hráče, aby se ukázali. Já budu chtít ve skupině vyhrát každý zápas, ale taky budu rád, když každý z těch šesti evropských zápasů přežiju,“ ušklíbl se jablonecký lodivod.

Tři roky staré zkušenosti svého týmu ze základní skupiny Evropské ligy náš kouč nepřeceňuje. „Zkušenosti sbíráte v základních skupinách a ty musíte hrát pravidelně. Kluž to tak má, že je hraje pravidelně. Vždyť v našem týmu už polovina těch hráčů není,“ uvědomuje si Rada. Jakub Považanec jeho slova ještě doplnil. „Na základní skupinu máme pěkné vzpomínky. Tehdy jsme byli jako nováček. Slízli jsme si nějaké porážky v posledních minutách a toho se teď budeme chtít vyvarovat. Věřím, že teď uhrajeme víc bodů. Jsme doma a budeme chtít vyhrát,“ přeje si Považanec.