Rada: VAR je pro mě tabu, neptejte se mě na něj

1.FC Slovácko FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo so 18. 12. 2021, 15:00

Jablonec přezimuje po závěrečném kole a dnešní porážce na Slovácku až na čtrnácté příčce. Jak bouřliváci na lavičkách obou týmů Martin Svědík a Petr Rada viděli poslední zápas roku?

Domácí lodivod Martin Svědík, považoval výhru svého týmu spíše za šťastnou a vydřenou. „Jablonec byl velmi ošemetný soupeř. Má velmi kvalitní kádr, který neodpovídá postavení v tabulce. Nám se herně už nedařilo v posledním zápase. V prvním poločase jsme byli aktivnější a šance jsme nedali. Z ojedinělé standardky jsme inkasovali na 1:1. Druhý poločas to byl boj a my bojovali hlavně sami se sebou. Bál jsem se už každého propadlého balonu před naší bránou. Dnes bylo dobře, že tu VAR byl. Kdyby to bylo 2:2, asi bychom ten třetí gól těžko dávali. Vydřeli jsme to. Když nemáte psychiku, nejdou vám nohy ani hlava. I proto si cením toho, že jsme dnes vyhráli a vzali tři body,“ cenil si vítězství v posledním zápase roku kouč Slovácka.

Proti Jablonci jde poslední dobou vše, na co sáhne. Náš trenér Petr Rada si s tím láme hlavu marně. „Sezonu jsme zakončili prohrou a o to víc nás to víc mrzí. Prakticky jsme si dali vlastní góly, které jsme sami soupeři nabídli. Domácí si pomáhali dlouhými nákopy. Ve vápně jsme byli nedůrazní, nechali jsme se odstrčit a Jurečka má dobrou střeleckou formu, kterou potvrdil. To nás na chvíli zmrazilo. Ale vyrovnali jsme Tomášem Hübschmanem na 1:1, což nás trochu zvedlo. Ale jak už je pro nás typické, začali jsme zmatkovat a byla z toho ošemetná situace a ta střela domácích do břevna. Ale přečkali jsme to. Viděli jsme, že Slovácko není vzadu stoprocentní a chtěli jsme toho využít. Mohli jsme jít do vedení, ale stoprocentní šanci hlavičkou Zeleného chytil Nguyen. Prakticky z protiútoku udělal stejný hráč (Zelený) chybu a to rozhodlo o dnešní porážce. Jsem zklamaný, ale druhou půli jsme hráli docela dobrý fotbal a měli i nějaké šance,“ hodnotil zápas Rada.

Na odvolané dvě branky zásluhou VAR jablonecký kouč prudce reagoval. „Neptejte se mě na VAR, já ho neuznávám a uznávat ho nebudu. Rozhodčí branky neuznal pro ofsajdové situace. Ptejte se na to lidí, kteří to obsluhují. Já ho neuznávám a neberu ho. Copak je MOL Cup podřadná soutěž, viděli jste to ve středu? Nebo proč tam VAR není? VAR je pro mě tabu. Vidíte góly a oni pak nejsou,“ říkal zvýšeným hlasem kouč Jablonce.

Jablonec přezimuje čtrnáctý v ligové tabulce. „Nikdo jsme s tím nepočítali. Bodů máme málo a jsem z toho frustrovaný. Situace je závažná. Máme zkušené hráče a musí si s tím poradit. Čeká nás jedenáct zápasů, každý umí počítat. Jablonec takovou situaci dlouho nezažil. Jaro bude hodně náročné na psychiku,“ zakončil Rada poslední tiskovou konferenci v roce 2021.