Rada: Splnili jsme postupový úkol

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
MOL Cup, 3. kolo út 1. 10. 2019, 16:30

S postupem do osmifinále i kombinačními akcemi ze zápasu byl po dnešním pohárovém duelu MOL Cupu a výhrou nad Zbrojovkou Brno spokojen náš lodivod Petr Rada.

Trenér vyřazené brněnské Zbrojovky Pavel Šustr hodnotil výkon svých svěřenců následovně. „V prvním poločase jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Byli jsme ustrašení a zalezlí. Někteří hráči podali podprůměrný výkon a to prostě proti takovému týmu, jakým je Jablonec, nejde. Druhou půlku po prostřídání už jsme byli daleko odvážnější. Dostali jsme se do hry, jenže jsme se nevyvarovali třech hrubých chyb, které dokázal Jablonec potrestat. Těší mě, že jsme dokázali Jablonci vzdorovat a ve hře se mu v druhé půli i vyrovnali, na druhou stranu je potřeba říct, že Severočeši mají obrovskou kvalitu a zápas asi dopadl, tak jak měl,“ konstatoval po zápase kouč Brna.

Trenér Jablonce Petr Rada byl spokojený se splněním předzápasového úkolu, kterým byl postup do dalšího kola. „Brno nás v první čtvrthodině nepustilo moc do hry. Celkově jsem ale spokojený s hrou, bylo tam hodně kombinačních akcí. Některé skončily šprajcem nebo tyčkou. Pohár je jiná a specifická soutěž. Brno je pro mě pořád ligový tým, který má svou kvalitu a bojuje o postup. Hráčům jsem poděkoval za postup a předvedenou hru. Vyjma tedy těch individuálních chyb, ty mi vadily, ale ty si rozebereme. Udělali jsme dvě zbytečné a nevynucené chyby, šlo prakticky o vlastní góly,“ hodnotil jablonecký kouč. Dvacet minut v zápase odehrál i střídající Chramosta, který v poslední době moc prostoru nedostává. „Moc příležitostí teď neměl, ale dnes nám pomohl. Druhá branka jde za ním, dal tyčku a z dorážky jsme šli do vedení. My se snažíme postavit vždycky to nejlepší, samozřejmě někdy se to nepovede. Jsem ale rád, že jsme splnili úkol, který jsme měli a tím byl postup,“ uzavřel hodnocení úterního zápasu MOL Cupu kouč postupujícího týmu ze Střelnice.