Rada: Šance jsme po dlouhé době neměli

FK Jablonec FK Teplice
0:2
FORTUNA:LIGA, 18. kolo ne 12. 12. 2021, 15:00

Jablonecká výsledková krize se dál prohlubuje, třetí porážku našim barvám v domácím prostředí připravily v důležitém ligovém zápase ze suterénu tabulky Teplice. Jak duel hodnotili oba trenéři?

Teplice dokázaly navázat na minulou výhru se Zlínem a naplno bodovaly podruhé v řadě, z čehož měl obrovskou radost jejich lodivod Jiří Jarošík. „Byl to hodně bojovný a důrazný zápas. Moc fotbalu tam nebylo. Těší mě, že jsme navázali na výkon doma. Obrana pracovala skvěle, udrželi jsme čisté konto a to je velké plus. Kdyby dali domácí první gól asi by to bylo těžší. Grigar nás podržel při střele Vaníčka a pak jsme sami skorovali. První gól rozhodl. Možná se k nám konečně otočilo i to sportovní štěstí, kluci pode mnou žádný zápas nevzdali, ale nevycházelo nám to výsledkově. Teď se to konečně překlápí na naši stranu. Jablonec to po poločase hodně zjednodušil, dal tam druhý hrot. Je to pro nás dobrá vizitka, protože jsme je prakticky nepustili do větší šance a udrželi čisté konto. Bylo znát, že jde o hodně, nervozita se přenesla i na trávník. Bylo to hodně rozkouskované s hodně osobními souboji. Teď jsme se v tabulce trochu přiblížili, ale na tabulku se zatím stejně moc nedíváme,“ těšila teplického kouče první venkovní výhra v sezoně.

Naopak na jablonecké straně vládl po posledním domácím utkání a porážce 0:2 zmar a zklamání, které komentoval jablonecký trenér Petr Rada následovně. „Jsem zklamaný, jak tento týden dopadl. Přitom to bylo po Bohemce nadějné. Na Teplice jsme se soustředili, nemohli jsme využít vyloučené hráče a trochu jsme improvizovali. V prvním poločase byla naše převaha jen platonická a bez šance. Soupeř taky nic moc neměl, ale my jim otevřeme obranu a nabídneme jim fatální chybou gól. Do druhé půle jsme poslali dalšího útočníka. Mysleli jsme si, že to bude živější. Ale neslo se to ve stejném duchu, optická převaha, ale u šestnáctky nejsme vůbec nebezpeční. Obránci Teplic to uskákali a ubojovali. Pak přišla ztráta míče a gól na 0:2, vše pak vyvrcholilo vyloučením Čvančary. Z naší strany hodně špatné utkání. Nebyly tam ani dobré centry, za to spousta nepřesností. Chybí nám klid ve finální fázi. Dáváme si těžké balony, nedokážeme si to zjednodušit. Teplice byly poctivé. Byl to po dlouhé době zápas, kdy jsme šance skoro neměli,“ hodnotil jablonecký trenér.

Rozkouskované utkání jsme si dle kouče z duelu udělali sami. „Z větší části jsme si za to mohli sami. Ale byly tam některé věci, které si má rozhodčí uvědomit, jako to u VARu a následném ošetření hráče Teplic, další tři minuty se nehrálo,“ ohlížel se za průtahy a průběhem zápasu Rada.

Jediným nedělním pozitivem tak na Střelnici byl jubilejní 300. zápas kapitán Tomáš Hübschmana v české lize. „Je to velký hráč s velkou kariérou. Když to přeženu, má někde přes šest set zápasů i se zápasy v zahraničí, klobouk dolů, já smekám. Někteří hráči by si z něj měli vzít příklad. Ale pro takovouhle kariéru musíte něco obětovat a Tomáš to udělal. Přeju mu, aby se mu dařilo a drželo mu zdraví,“ uvedl na adresu nejzkušenějšího hráče svého kádru jablonecký lodivod.

Jablonec dál zůstává přikován s šestnácti body na třinácté příčce. „Je to děsně málo. Tři plusové body z Bohemky jsou nám najednou k ničemu. Vím, že když nemáte body, jste jako trenér na hraně. I já nad tím přemýšlím, ale nevzdávám to,“ řekl ke své pozici trenér Jablonce.