Rada: Neodvedli jsme očekávaný výkon

AC Sparta Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N4 ne 19. 5. 2019, 15:00

Souboj třetího se čtvrtým už nemohl v konečném účtování nic změnit. Jak zápas mezi Spartou a Jabloncem (2:0) viděli oba trenéři, pánové Michal Horňák a Petr Rada?

Sparťanský trenér Michal Horňák hodnotil vítězné utkání následujícími slovy. „První poločas jsme nezačali špatně, drželi jsme míč a nepouštěli Jablonec do šancí. Chtěli jsme vyhrát a zrychlit naši hru. Věděli jsme, že Kanga dokáže hrát dlouhou diagonální přihrávku, s tím jsme do toho zápasu šli. Po půlhodině hry jsme od aktivity upustili a po červené kartě Hovorky už to nebylo ono. Co mě ale mrzí je atmosféra, ta nebyla ideální, postrádalo to fanouškovství,“ uvedl trenér Sparty. Ani on nechtěl dát příležitost většímu počtu hráčů, ačkoliv v zápase samotném už o nic nešlo. „Nelze vypustit žádný zápas, chceme vždy uspět. Mohli jsme dát šanci většímu počtu hráčů, ale jsme ve Spartě,“ konstatoval Horňák.

Po dvou zápasech a odpykaném disciplinárním trestu mohl opět na lavičku i pozápasovou tiskovou konferenci kouč Jablonce Petr Rada. „Jsem zklamaný, protože jsme tu neodvedli výkon, který jsme předváděli v minulých zápasech v Plzni a na Slavii. Bylo to laxní, neměli jsme pohyb. Začátek byl špatný, vypracovali jsme si dvě šance, Kubistou a Doležalem. Po obráceném rohu jsme bohužel prohrávali, neuhlídali jsme standardní situaci, nebyli jsme tam důslední. Pak utkání ovlivnilo vyloučení Hovorky. Náznaky jsme tam nějaké měli, ale nic, co bychom zakončili. Chtěli jsme hrát z bloku, dobře se posouvat a využít nějakou brejkovou situaci. Domácí dali druhou branku, ale víc si toho nevytvořili. Zápas určitě nesplnil očekávání. Náš výkon byl horší a proto odjíždíme poraženi,“ nebyl spokojený kouč Rada a pokračoval. „Museli jsme udělat změnu na stoperu, začátek ve stoperské dvojici nebyl optimální. Celkově od začátku bylo vidět, že nejsme ve své kůži. Máme teď týden nato, připravit se na Liberec. A doufat, že ve středu vyhraje Slavia pohár a nebudeme muset čekat další týden na zápas s týmem z prostřední skupiny,“ přeje si kouč ze Střelnice, který neuvažoval o větším nasazení hráčů z lavičky. „Jediné, co jsme chtěli, byla výměna gólmanů. Poslední zápasy odchytá Hanuš. Chceme vyhrát každý zápas, nechtěli jsme točit sestavu moc, když jedete na Spartu a točit pět šest hráčů.“

Trenér nebude příliš vyčítat zápas ani vyloučenému stoperu Hovorkovi, který byl na Letné u prvního inkasovaného gólu a následně byl vyloučen. „David nám odvedl po příchodu do Jablonce hodně práce a kvalitních výkonů. Patří ke stěžejním hráčům. Samozřejmě dnes neuhlídal při prvním gólu, pak se nechal vyloučit. Nechci ho po jednom nepovedeném zápase nějak hanit,“ zakončil trenér Jablonce svůj pohled na prohraný duel.