Rada: Nelepí to, musí na nás sednout asi štěstíčko

FC Zlín FK Jablonec
0:0
FORTUNA:LIGA, 14. kolo ne 7. 11. 2021, 15:00

I přes bezbrankovou remízu ze Zlína náš lodivod stále věří, že štěstí se znovu vrátí na naše kopačky. Na Letné naši hráči nastřelili tři brankové konstrukce a stále čekají na první venkovní výhru v sezoně.

Domácí lodivod Zlína Jan Jelínek bod s Jabloncem bral. „Pro diváka to bylo asi líbivé a zajímavé utkání se šancemi na obou stranách. Oba brankáři předváděli velké výkony a předháněli se v tom, kdo udělá zázračnější zákrok. Měli jsme velkou šanci v úvodu, pak začal hrozit i Jablonec. V druhém poločase nám chyběl pohyb a měli jsme tam takové hluché místo. Ani nám ani Jablonci to tam nespadlo a proto ta remíza. Bod beru se vší pokorou, ač doma chceme vítězit a brát všechny body. Chvilkama mi tuhla krev v žilách, při těch tyčkách,“ přiznal po zápase domácí trenér.

Jablonečtí fotbalisté sice neprohráli na zlínské Letné už od roku 2005, dnešní bod ale považoval kouč Petr Rada spíše za ztrátu. „Nevstoupili jsme do toho moc razantně. Domácí věděli, co máme za sebou a chtěli na nás asi vletět, ale nás podržel brankář Hanuš, když chytil nájezd Poznara v začátku zápasu. Měli jsme dvě velké šance Kratochvílem a Pleštilem. Pak nás znovu podržel Hanuš, byla tam trma-vrma. Celkově to bylo na šance 2:2 v prvním poločase. Upozorňoval jsem hráče, aby do toho nevstoupili jako v Randers. Bylo to ale dobré, šancí jsme měli v druhém poločase víc. Doležal měl stoprocentní, Pilař zase tu tyčku. Kdyby nás políbilo trochu štěstí, tak nám to tam asi padne. To teď prostě nemáme. Šance jsme si vypracovali, ale když je neproměníte, spěje to ještě k tomu, abychom náhodou nakonec neinkasovali. Domácí asi byli s bodem spokojeni. Pro nás je to sice plusový bod, ale po bodech to přibývá málo. Největší podíl na té bezbrankové remíze mají oba gólmani. Říká se, že tyčka je půl gólu, ale pro nás není ani půl. Prostě to nelepí. Není nám souzeno, možná kdyby tam byl drn. Chtěli jsme tu bodovat naplno, měli jsme v nohách těžký zápas. Ale aspekt únavy byl nula. V lize nám to nejde, ale musíme se z toho dostat sami. Já věřím, že na nás štěstíčko zase sedne,“ věří dál v obrat náš trenér.