Rada: Jsem šťastný za to, jak jsme to zvládli

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
3:1
FORTUNA:LIGA, 15. kolo ne 11. 11. 2018, 15:00

Náš trenér Petr Rada měl po zápase přichystány pro své svěřence jen slova úcty a pochvaly. Jsem moc šťastný za to, jak jsme to v tom náročném programu zvládli, řekl na pozápasové tiskové konferenci.

Hostující trenér Martin Hašek byl po zápase hodně nazlobený, především kvůli momentu, kdy rozhodčí odvolali jejich vyrovnávací branku. „První poločas za jedna, my jednu gólovou šanci a domácí žádnou. Velmi průměrný fotbal. Druhý poločas nabídl už lepší podívanou. Nejprve jsme měli stoprocentní šanci Yusufem, přestřelil, řešil to špatně. Třicet sekund potom jsme dostali na 2:1. Pak se ukázalo že žádný projekt z videa VAR nepotřebujeme, protože rozhodčí si dokáže poradit i bez něj. Nevím jak může rozhodčí uznat gól a pak ho následně odvolat. Nevím na základě čeho. Asi mu to poradil nějaký jeho kolega. Přesto došlo ke změně rozhodnutí. Pokud ho uzná, tak ho nemůže odvolat. Já sám nevím, jestli ruka byla nebo ne. Rozhodčí si evidentně dokáži poradit bez toho systému. Pak jsme po fatální chybě Krcha dostali na 3:1 a ten konečný výsledek naznačuje, že se tu hrálo něco úplně jiného, než jak bylo na hřišti,“ láteřil nazlobený kouč Bohemians.

Jablonecký lodivod Petr Rada zápas emotivně prožíval a byl rád, že ho jeho svěřenci zvládli za tři body. „Cestování bylo v týdnu náročné, ale zvládli jsme to i organizačně dobře. Měli jsme jen krátký čas se připravit na běhavý tým mladých kluků z Bohemians, kteří nic nevypustí. V prvním poločase jsme Bohemku do ničeho nepustili a dostali jsme se do vedení. Škoda jen, že jsme tam v závěru zaspali a Hašek nás potrestal na 1:1. Byla to pro nás trochu rána. Upozorňoval jsem hráče v kabině, že musí hrát pořád aktivně, i když je jasné, že mít tolik sil už nebudou. Bohemka měla v druhé půli velkou šanci Yusufem, kterou neproměnil. Nebylo tam tolik kombinační hry, jako v předcházejících utkáních. Za tu vůli, nasazení a po peripetiích s cestami, co jsme měli, musím před hráči smeknout. Ty dva dny před Bohemians jsme opravdu jen lehce potrénovali, není to jednoduché pro nikoho. Z tohoto pohledu si dnes obzvlášť toho vítězství cením. Hráči si to vítězství zasloužili. Musíme si od fotbalu teď odpočinout a zregenerovat. Hráči dostali volno, řekl jsem jim, aby si od fotbalu odpočinuli,“ uvedl Rada.

Náš kouč utkání opět prožíval a třetí branku dokonce oslavil vítězným gestem na hřišti. „Mám rozbité koleno, artróza bolí, ale stojí mi to za to. Kdybych se zranil já, tak to nevadí, hlavně ať jsou zdraví hráči. Cením si toho vítězství právě proto, že šlo o Bohemku, kterou považuju za velmi nepříjemný tým,“ konstatoval dále náš kouč, který pochválil dvougólového střelce Doležala. „Martin měl svátek. Čekali jsme na něj dlouho. Je vidět, že má v nové sezoně formu. Škoda toho zranění v Rennes, jinak by už vstřelil branek víc. Měl jsem za něj ohromnou radost,“ líčil Rada a přidal i postřeh k odvolané brance Bohemians. „Já jsem z lavičky viděl, že to byla ruka. Kdyby ho nakonec uznal, mohli jsme se maximálně tak rozčilovat,“ zakončil svůj pohled na vítězné utkání s Bohemians.