Rada: Jsem smutný, fotbal dokáže být někdy krutý

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, 9. kolo ne 26. 9. 2021, 16:00

Jablonecký lodivod Petr Rada po zápase litoval zahozených šancí. Převaha jeho barev dnes na body nestačila. „Dnes i kdybychom hráli další poločas, tak branku snad nedáme,“ dodal po zápase.

Liberecký kouč Luboš Kozel si po zápase zhluboka oddechl, jeho tým získal první venkovní výhru, navíc v prestižním derby souboji. „Vyhrát zde je těžké pro kohokoliv, natož pro nás v této situaci. Výsledek je pro nás strašně pozitivní. Je to cenné vítězství,“ pochvaloval si třech bodů ze Střelnice hostující kouč. „Tupta hrál dnes na křídle, ale on má dobré zakončení. Je pohotový a přesný. Dnes to potvrdil rozhodujícím gólem,“ řekl k autorovi rozhodující trefy. „Ale jinak jsme byli pod tlakem, ale troufnu si říct, že jsme v pokutovém území byli lepší než soupeř. V poli můžeme hrát líp, druhý poločas bych si z brejkových situací dokázal představit ještě druhý gól. Bylo to stále o branku a výsledek byl tudíž otevřený až do posledních vteřin. Ale na tomto výsledku se dá stavět,“ je přesvědčený Kozel, pod jeho vedením tým získal už sedm bodů. „ Je to skoro nad plán. Všechny body jsou pro nás velmi cenné. Stavíme na tom, že dobře pracujeme a trénujeme, časem přidáme fotbalovost a ono nás to odmění," plánuje lodivod Slovanu.

Trenér Petr Rada po zápase žehral na neproměněné šance svých svěřenců. „Jsem smutný, protože jsme byli celých devadesát minut lepší. Měli jsme převahu a Liberec nás potrestal z trestného kopu. Slovan tam v první půli nic neměl, my jsme byli hodně aktivní, ale chyběl nám finální krok do tutových šancí. Byla tam tyčka. I v druhém poločase jsme se snažili jít do tlaku, měli jsme tam dost centrů, ale bohužel, ve vápně nejsme tak důrazní a finálová fáze nás trápí. Čvančara měl dvě stoprocentní šance, spoustu toho pochytal Knobloch,“ litoval zmařených příležitostí kouč Jablonce. „Celkově ale musím mančaftu poděkovat, navázali jsme na Kluž a Spartu, ale dnes asi i kdybychom hráli další poločas, asi bychom tu branku nevstřelili. Převaha byla dominantní, ale fotbal se hraje na góly a my máme nulu. Zatím nám to tam nepadá, potřebujeme se dostat někdy už do vedení a ne jen honit výsledek. Někdy dokáže být fotbal krutý a dnes to tak je. My musíme dobře zregenerovat a připravit se na čtvrtek,“ uvedl na pozápasové tiskové konference jablonecký kouč Petr Rada.