Rada: Je to kruté, ale na hráče jsem hrdý

Stade Rennes FC FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 1. kolo čt 20. 9. 2018, 18:55

I přes porážku v úvodním zápase Evropské ligy byl trenér Jablonce Petr Rada na své svěřence hrdý. Jablonecký lodivod porážku přičítal i nováčkovské dani v soutěži.

Trenér Stare Rennes Sambri Lamouchl připustil, že jeho tým odehrál proti Jablonci velmi složitý zápas se šťastným koncem. „Byl to pro nás velice komplikovaný zápas. Jsem velice hrdý na své hráče, a to především proto, že jsme zahájili skupinu Evropské ligy výhrou. Nastoupili jsme a jako bychom byli pod nějakou tíhou odpovědnosti. Ze začátku jsme měli problém, abychom destabilizovali útok Jablonce. Hra byla těžká a pomohla nám až krásná vedoucí branka. Snad nám toto vítězství pomůže a bude se nám ve skupině teď dýchat lépe,“ věří kouč Rennes.

„Věděl jsem, co nás čeká za tým. Jablonec dobře zvládá hru. Je to tým, který bude těžkým soupeřem i pro Astanu a Dynamo Kyjev. Mají dobrou organizaci. Jejich trenér musí být určitě teď hodně zklamán, protože jeho tým přišel o bod až v závěru,“ dodal lodivod Rennes.

Náš kouč Petr Rada hořkou porážku přičítal i nováčkovské dani v soutěži. „Přesvědčili jsme se, jak je fotbal někdy krutý. Domácí šli do vedení zřejmě střelou tohoto kola Evropské ligy. Navíc jsme inkasovali v 90. minutě z penalty. Víc šancí si domácí snad ani nevytvořili, na to že to je tým z ligy mistrů světa. Mrzí mě, že jsme ten zápas nedotáhli minimálně do remízy. Odehráli jsme velice kvalitní utkání. Z tohoto pohledu jsem smutný, ale asi platíme jakousi nováčkovskou daň skupiny Evropské ligy. Gól z penalty a gól roku, je prostě hořká pilulka,“ mrzely rozhodující momenty zápasu našeho kouče.

„O poločase jsme museli z důsledku zranění střídat Doležala. Snažili jsme se Rennes nenechat rozeběhnout, hrát aktivně a krýt střed hřiště, kde mají silné hráče. Celkově musím ale své fotbalisty za velmi dobrý výkon a devadesát odehraných minut pochválit. Kromě Hübschmana a Chramosty to byla pro všechny vlastně evropská premiéra. Věřím, že tento mančaft může hrát s kýmkoliv, pokud budeme hrát tak jako dnes,“ byl i přes porážku hrdý na své svěřence kouč českého týmu.