Rozhovor

Rada: Bod brát musíme, byl to nejsilnější tým

Jablonecký kouč Petr Rada na pozápasové tiskové konferenci po duelu s Alkmaarem konstatoval, že holandský tým je zřejmě nejkvalitnější a nejsilnější v naší skupině D.

Hostující trenér Pascal Jansen mohl být po zápase v Jablonci spokojen. Jeho tým získal na Střelnici důležitý bod, který mu kolo před koncem skupinové fáze zaručuje postup z prvního místa. „Jablonec mi hodně připomínal v naší holandské lize NEC Nijmegen, je to vlastně jeho přesná kopie. Severočeši jsou tvrdí a neskládají zbraně. Jejich gól byl pro mě trochu překvapující. Ale i po vyrovnání bylo vidět, že se Jablonec nevzdává. Stále se chtěl prát a nic nevzdával. Z toho jsem byl překvapený. Hřiště ale nebylo moc dobré,“ uvedl bezprostředně po zápasu kouč postupujícího AZ Alkmaar.

Jablonecký kouč Petr Rada po posledním domácím utkání a remíze 1:1 s AZ hodnotil duel následujícími slovy. „Hráli jsme s nejsilnějším soupeřem, byl to asi nejkvalitnější tým naší skupiny. Dneska jejich trenér udělal dvě změny v sestavě, ale jinak nastupují ve stejné jedenáctce. Šli jsme do vedení, byla to pro nás velká výhoda. Ale museli jsme střídat Pleštila, který je na vyšetření. Vypadá to s ním hodně špatně, nemohl dýchat. První prognózy jsou na zápal plic, vvypadá to, že bude mimo. Byl to i zásah do našeho rozestavení,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci jablonecký kouč.

„Soupeře jsme moc do šancí nepouštěli, vypadalo to, že to dohrajeme do poločasu. Ale zase přišla 44. minuta a hráč soupeře tam měl dostatek času a my jsme byli potrestání vyrovnávající brankou. Chtěli jsme být trpěliví. Soupeř až na jeden větší závar toho moc neměl. Nám chyběl klid, větší přesnost v přihrávkách i lepší zahrávání standardních situací. Uhráli jsme remízu, Randers vyhráli. Takže budeme chtít vyhrát v Kluži. Bod je podle vývoje zápasu asi spravedlivý,“ hodnotil Rada.

Jak je náš kouč spokojen s domácími zápasy Evropské konferenční ligy, v kterých získal na Střelnici celkem pět bodů a nepoznal hořkost porážky? „Spokojeni moc nejsme, protože jsme měli vyhrát s Randers. Takhle remíza je pro nás asi nejhořčejší ze všech zápasů,“ připomenul kouč plichtu 2:2, která se zrodila v nastaveném čase z nařízené penalty. Náš lodivod zároveň poděkoval jabloneckým fanouškům. „Na domácí zápasy jich bylo málo, to mě mrzí, ale nic s tím neudělám. Musím ale poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podporovat ven a vytvořili nám tam důstojnou kulisu a podporu,“ poděkoval trenér za podporu.

Náš kouč se ohlédl i za vývojem v tabulce naší skupiny D, v které Jablonec klesl na třetí nepostupové místo za Randers. „Jsou to teď všechno spekulace. My budeme chtít bodovat v Kluži. Až potom se budeme koukat, jak hrál Alkmaar s Randers v posledním kole,“ zakončil Rada.