Rozhovor
25
listopad
2021

Rada: Bod brát musíme, byl to nejsilnější tým


Jablonecký kouč Petr Rada na pozápasové tiskové konferenci po duelu s Alkmaarem konstatoval, že holandský tým je zřejmě nejkvalitnější a nejsilnější v naší skupině D.

Hostující trenér Pascal Jansen mohl být po zápase v Jablonci spokojen. Jeho tým získal na Střelnici důležitý bod, který mu kolo před koncem skupinové fáze zaručuje postup z prvního místa. „Jablonec mi hodně připomínal v naší holandské lize NEC Nijmegen, je to vlastně jeho přesná kopie. Severočeši jsou tvrdí a neskládají zbraně. Jejich gól byl pro mě trochu překvapující. Ale i po vyrovnání bylo vidět, že se Jablonec nevzdává. Stále se chtěl prát a nic nevzdával. Z toho jsem byl překvapený. Hřiště ale nebylo moc dobré,“ uvedl bezprostředně po zápasu kouč postupujícího AZ Alkmaar.

Jablonecký kouč Petr Rada po posledním domácím utkání a remíze 1:1 s AZ hodnotil duel následujícími slovy. „Hráli jsme s nejsilnějším soupeřem, byl to asi nejkvalitnější tým naší skupiny. Dneska jejich trenér udělal dvě změny v sestavě, ale jinak nastupují ve stejné jedenáctce. Šli jsme do vedení, byla to pro nás velká výhoda. Ale museli jsme střídat Pleštila, který je na vyšetření. Vypadá to s ním hodně špatně, nemohl dýchat. První prognózy jsou na zápal plic, vvypadá to, že bude mimo. Byl to i zásah do našeho rozestavení,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci jablonecký kouč.

„Soupeře jsme moc do šancí nepouštěli, vypadalo to, že to dohrajeme do poločasu. Ale zase přišla 44. minuta a hráč soupeře tam měl dostatek času a my jsme byli potrestání vyrovnávající brankou. Chtěli jsme být trpěliví. Soupeř až na jeden větší závar toho moc neměl. Nám chyběl klid, větší přesnost v přihrávkách i lepší zahrávání standardních situací. Uhráli jsme remízu, Randers vyhráli. Takže budeme chtít vyhrát v Kluži. Bod je podle vývoje zápasu asi spravedlivý,“ hodnotil Rada.

Jak je náš kouč spokojen s domácími zápasy Evropské konferenční ligy, v kterých získal na Střelnici celkem pět bodů a nepoznal hořkost porážky? „Spokojeni moc nejsme, protože jsme měli vyhrát s Randers. Takhle remíza je pro nás asi nejhořčejší ze všech zápasů,“ připomenul kouč plichtu 2:2, která se zrodila v nastaveném čase z nařízené penalty. Náš lodivod zároveň poděkoval jabloneckým fanouškům. „Na domácí zápasy jich bylo málo, to mě mrzí, ale nic s tím neudělám. Musím ale poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podporovat ven a vytvořili nám tam důstojnou kulisu a podporu,“ poděkoval trenér za podporu.

Náš kouč se ohlédl i za vývojem v tabulce naší skupiny D, v které Jablonec klesl na třetí nepostupové místo za Randers. „Jsou to teď všechno spekulace. My budeme chtít bodovat v Kluži. Až potom se budeme koukat, jak hrál Alkmaar s Randers v posledním kole,“ zakončil Rada.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.