Rada: Až na pět minut jsme kontrolovali hru

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA, 28. kolo út 20. 4. 2021, 17:00

Náš kouč Petr Rada byl s úterním průběhem zápasu proti Karviné spokojen. Na tiskové konferenci přiznal, že hráčům po posledních výkonech a výsledcích stoupá sebevědomí.

Trenér Karviné Jozef Weber musel po svém návratu na lavičku zkousnout první porážku svého týmu. „Domácím nezbývá než pogratulovat k zaslouženému vítězství. Jablonec nás předčil pohybem a agresivitou. I jejich techničtí hráči dokázali být na tomto hřišti úspěšní v osobních soubojích, Jablonec to prostě dohrál fotbalově. Nechtěli jsme měnit svou hru ani taktiku poté, co jsme rychle prohrávali z penalty. Jenže domácí nás potrestali z dalších dvou krásných brejků a pak už to bylo těžké. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Chtěli jsme si zachránit aspoň nějakou čest. Po poločase jsme se zvedli, bylo to už z naší strany pohyblivější, otázkou ale je, jestli Jablonec už malinko neubral. Zkorigovat jsme ale nedokázali a možná jsme si to ani nezasloužili,“ zhodnotil úterní duel kouč Karviné.

„Přitom jsme věděli, že jedeme na dobrého soupeře, jenže jsme byli pomalý v přechodu. Jablonečtí nám chodili do nebezpečných situací hlavně Jovovićem a Schranzem a pro nás to bylo těžké. Těžko jsme pak už mohli myslet na lepší výsledek. Alespoň jsem viděl některé své hráče v situacích, kdy se jim nedařilo,“ našel si pozitiva na porážce svých svěřenců Weber.

Na jablonecké straně panovala u lodivoda Jablonce Petra Rady spokojenost. „Vstoupili jsme do zápasu rychlým vedení, což bývá pro mužstvo většinou lehčí. Měli jsme tam další šance, nepřesné zakončení a dali jsme dvě další branky. Byl to z naší strany dobrý poločas. I v druhém poločase bylo několik šancí, třeba Doležal šel sám na branku. Měli jsme tam asi pětiminutovou pasáž, když nás soupeř zatlačil, bylo tam několik střel a břevno. Tam jsme byli pasivní, jen jsme stáli ve vápně. Burcoval jsem hráče, aby to dohráli na nulu. Chtěli jsme uspět a myslím si, že 85 minut ze zápasu jsme kontrolovali hru. Nedostatky tam samozřejmě byly, ty tam jsou vždycky,“ shrnul duel Rada.

Dodaly poslední výkony v zápasech s Plzní a Spartou Jablonci další sebevědomí? „Když hrajete proti takovým týmům dobře, vždy vám to sebevědomí většinou stoupne. Myslím si, že na hráčích to bylo i vidět. Chtěli jsme hrát aktivně. Celý tým se do šancí tlačí. Hráči si dovolí jiné věci. Daří se útočníkům, Schranz a Doležal mají formu, trochu mě mrzí, že se tam nemůže dostat i Honza Chramosta. Máme tři útočníky a já jsem rád, že střílejí branky. Sedli si, kéž by to takto trvalo dál. Dnes jsme pošetřili Vencu Pilaře, měl jen drobné zdravotní problémy, nastoupit mohl, ale nechtěli jsme riskovat zranění,“ prozradil trenér Jablonce.

Co s koučem a jeho hráči dělá postavení týmu v tabulce? „Hráči mají motivaci, chtějí se o ty příčky poprat. Zase jsme na chvíli druzí a jsme rádi. Těm hráčům patří dík, zato jak hrají. Moc netočíme sestavou, protože vyhráváme a daří se nám. Mrzí mě, že tu nemůžou být fanoušci, teď moc té radosti není, říkám hráčům, vy buďte rádi, že můžete hrát a bavit ty lidi alespoň v televizi,“ dodal Rada.