První přípravný duel skončil porážkou

Na závěr prvního týdnu letní přípravy, kdy se hlavně pracuje na kondici, odehrál Jablonec přípravné utkání proti Žižkovu. Stále bez několika zraněných hráčů jsme prohráli 3:1.

Do prvního poločasu nasadil trenér Petr Rada také trio nových hráčů v Jablonci, pro které to byla premiéra v našem dresu – Václav Pilař, Robert Hrubý a Ivan Schranz. Právě poslední jmenovaný dostal v 9. minutě ideální míč od Černáka a Schranz následně nechytatelně propálil domácího brankáře – 0:1. Krátce předtím byl sám Černák blízko gólu, když na zadní tyči jen těsně nedosáhl na ostrou přihrávku Haitla, který teď aktuálně trénuje s A týmem po posunutí z B týmu.

Žižkov dokázal vyrovnat ve 33. minutě, když se individuálně prosadil bývalý hráč Jablonce Jaroslav Diviš – 1:1. Krátce poté zahrával Žižkov přímý volný kop za hranicí vápna. Krásnou střelu do šibenice Hanuš skvěle vyrazil, ale dorážející Žežulka byl sám před prázdnou brankou a dával na 2:1. Stejným výsledkem skončil také první poločas.

Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě a na hřiště se dostali další nováčci Jablonce Jakub Podaný a Tomáš Ladra. Na pozici levého obránce pak nastoupil David Skuhravý z B týmu. Jablonec hrál aktivně a snažil se dostávat do slibných šancí. Nicméně obrana Žižkova odolávala. V 69. minutě pak Žižkov zahrával další přímý volný kop a Březina tentokrát přímo z něj zvýšil vedení na 3:1. Následně se k hlavičce na druhé straně prodral Skuhravý, ale mířil mimo. Kratochvíl to zkoušel nůžkami, ovšem nemířil přesně. O chvíli později vyřešil závar před brankou na poslední chvíli brankář Žižkova. V závěru zápasu se Žižkov soustředil více na defenzivu a nedovolil nám ještě upravit skóre.

"Prohráli jsme, hráli jsme špatně! A bylo to naposledy, tolerovat tohle nebudu. Víc k tomu nemám co říct," řekl po zápase nazlobený trenér Petr Rada.

FK Viktoria Žižkov – FK Jablonec 3:1 (2:1)

Branky: 33. Diviš, 37. Žežulka, 69. Březina – 9. Schranz.

Sestava Jablonce

1. pol.: Hanuš – Haitl, Kubista, Štěpánek, Krob – Pilař, Hübschman, Hrubý R., Černák – Schranz, Chramosta.

2. pol.: Hrubý V. – Haitl, Kubista, Jeřábek, Skuhravý – Ladra, Macháček, Považanec, Podaný – Kratochvíl – Velich.