Rozhovor
červen

Pro Jana Sýkoru je Jablonec nová výzva

Další posilou z řad pražské Slavie je 25letý fotbalový univerzál Jan Sýkora. Po loňské ne úplně vydařené sezoně je pro něj angažmá na Střelnici novou výzvou.

S jakými pocity začínáš své účinkování v Jablonci?

Pocity jsou super. Těšil jsem se, protože ten poslední rok nebyl z mojí strany úplně OK. Jsem natěšený a rád, že tu můžu být. Je to pro mě nová výzva.

Co pro tebe znamená lokalita severu Čech? Působil si v Liberci a teď budeš oblékat jablonecký dres.

Na severu je hezky, takže jsem rád, že jsem zrovna tady. Fotbal je někdy takový. Já jsem rád za to, co jsem v Liberci prožil. Teď jsem tady a budu se snažit stoprocentními výkony pomoci Jablonci abychom byli co nejvýš.

Budeš dojíždět?

Z Prahy dojíždět nebudu, to nechci i když tam mám byt. Chci si najít něco tady a být stoprocentně zde.

Jaké bylo jarní hostování v sousedním Liberci?

V zimní přípravě jsem se zranil a pak bylo hrozně znát v tom půlroce, že člověk nemá tolik sil jako by chtěl. Je těžké se dotrénovat. Jsem rád, že zdraví teď drží. Makal jsem i sám o volnu a doufám, že to bude stát za to.

Může s tebou počítat trenér Rada na místo podhrotového hráče po odchozím Trávníkovi?

To nevím, to se musíte zeptat trenéra. Asi se o tom budeme ještě bavit, jelikož můžu hrát několik postů.

Byla ve hře i možnost, že se popereš o místo znovu ve Slavii, které patříš?

Taky ta možnost existovala. Ale pak jsem zvolil tuhle cestu. Ve Slavii se mnou asi moc nepočítali. A jelikož je Jablonec klub s nejvyššíma ambicema a bude hrát předkola Evropské ligy, tak to bylo jednoduché rozhodování. Jablonec v posledních letech ukazuje že patří do české špičky.

Jablonecká kombinační hra by ti mohla vyhovovat.

Přesně tak, také si to myslím. Rozhodovalo i to, že je tu dobrý mančaft, dobrý trenér i vedení.