Příbrami se daří doma, Jablonec to chce změnit

1.FK Příbram FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 7. kolo so 24. 8. 2019, 17:00

Sedmé ligové kolo zavádí náš klub na pažit Příbrami, která prozatím v nové sezoně těží především z domácí prostředí stadionu U Litavky.

Příbramští loni prvoligovou příslušnost zachránili až v premiérové baráži s Brnem. Jaké jsou cíle klubového prezidenta Starky pro letošní sezonu? „Jako každý rok chci vyhrát s týmem ligu, to se mi nikdy nepovedlo. Chceme hrát ale fotbal, který bude lidi bavit. Doufám, že nebudeme mít tolik starostí, jako minulou sezonou,“ prohlásil na startu nové sezony příbramský boss. Kádr Středočechů se ale v létě výrazně obměnil i prořídl. Především odešli nejlepší střelci, Fantiš přestoupil do Zlína a hostování skončilo Matouškovi, který nyní obléká dres právě našeho Jablonce.

Tím však výčet změn nekončí. Hostování v Příbrami skončilo dále Mingazovovi, Chalušovi i Keitovi. Skončili i Skácel, Nitrianský, Hlúpik a Vůch. Posilami kouče Nádvorníka se kromě vlastních odchovanců stali středopolař Zeman, útočník Michal Škoda a host ze Slavie záložník Alvir.

Příbram na startu nové sezony těží především z domácího prostředí, po remíze s Teplicemi porazila před vlastními fanoušky týmy Bohemians i Českých Budějovic. Za to na hřišti soupeřů Nádvorníkův tým ještě nezískal ani bod a nevstřelil tam dokonce ani gól. Naposledy prohráli Příbramští na půdě Slovácka 0:2 a trenér Nádvorník neskrýval rozčarování. „Na Slovácku to byl náš nejhorší výkon v dosavadním průběhu ligy. V prvních kolech jsme hráli dobře kombinačně po zemi, ale na Slovácku jsme se vůbec nedostali do hry,“ láteřil po poslední prohře příbramský kouč.

Také Jablonec těží v dosavadním průběhu především z domácího prostředí, na Střelnici totiž zvládl s plným bodovým ziskem všechny čtyři představení a vyhřívá se třinácti body na druhém místě prvoligové tabulky. Teď se Radův tým pokusí naplno bodovat na pažitu u Litavky. "Příbram je na tom jinak, než v minulé sezóně. Mají ustáleného trenéra, domácí zápasy zvládají, jen venku jim to tolik nevychází jako nám. Doma porazili Bohemku nebo teď České Budějovice. Takže domácí prostředí pro ně hraje důležitou roli. Kádr mají dobře poskládaný, mají tam starší i mladší hráče, pak zkušeného Rezka, o kterého se to celé asi opírá. Určitě je to nepříjemný soupeř, ale my tam jedeme s tím, že chceme uspět a bodovat," říká před sobotním zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Ve vzájemných zápasech s Příbramí má lepší bilanci náš Jablonec. Ze čtyřiceti odehraných ligových soubojů se radoval ve 22 případech, osm duelů skončilo remízou a desetkrát se radoval náš soupeř. U Litavky jsme zvítězili v posledních čtyřech ligových sezonách, loni jsme si z tohoto stadionu dokonce přivezli půltuctovou výhru 6:0!

Utkání začíná v sobotu 24. srpna od 17 hodin U Litavky v Příbrami

Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský