Příbram změnila před zápasem trenéra

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 26. kolo ne 31. 3. 2019, 15:00

Po reprezentační přestávce pokračuje FORTUNA:LIGA už 26. kolem. V něm jablonečtí fotbalisté přivítají na Střelnici fotbalisty Příbrami. Ty přiveze na sever Čech nový kouč Roman Nádvorník.

Příbram se pod koučem Csaplárem dostala zpět do první ligy, jenže v ní střídala nevyrovnané výkony i výsledky. Trenér vyznávající otevřený styl hry doplatil na nejhorší ligovou obranu, která inkasovala v 25 odehraných ligových kolech už 56 branek. Příbram většinu svých bodů posbírala na domácím stánku U Litavky, jen šest bodů urvala na hřišti soupeřů. Po poslední domácí porážce s favorizovanou Slavií Praha 0:2 se vedení rozhodlo ke změně na trenérském postu. Ligový nováček má totiž před závěrečnými pěti koly základní části na svém kontě jen 26 bodů. To průběžně stačí na čtrnáctou příčku, náskok na předposlední Duklu mají Středočeši prozatím sedmibodový.

V reprezentační pauze převzal příbramský kádr Roman Nádvorník, který ještě na podzim koučoval Karvinou. Své vize představil hned při nástupu do nového angažmá. "Rád bych navázal na práci trenéra Csaplára a hrál vysoký presink, ale z více zabezpečené obrany, než zatím byla. Chceme zabránit většímu počtu branek, které Příbram dostávala," plánuje. V ligové přestávce se kouč seznamoval s hráči a střádal plány, jak překvapit už v následujícím zápase v Jablonci. "Některé hráče ze zdejšího kádru jsem znal, některé dokonce už trénoval a některé jsem chtěl přivést do svých bývalých angažmá. Všechno jsme teď směřovali k zápasu v Jablonci, kde bychom chtěli bodovat. Víme, že se nám nedařilo ve venkovních zápasech a chtěli bychom to na severu Čech prolomit a domácí překvapit," říká před nedělním duelem nový kouč.

Situace v prvoligové tabulce velí naplno bodovat také domácímu výběru Petra Rady. Jablonec ze čtvrté pozice odráží ataky pronásledovatelů z Ostravy a Zlína, Sparta na třetí pozici mezitím už stačila odskočit na devět bodů. Se změnou trenéra soupeře je ale pro nás Příbram nyní méně čitelná.

"Reprezentační přestávka přišla vhod, někteří hráči nebyli úplně zdraví. Pro Trávníka speciálně jsme teď měli nějakých čtrnáct dní. Dva hráči byli s reprezentacemi a vrátili se v tomto týdnu. Něco jsme dotrénovali a reprezentační přestávka pro nás byla pozitivní," ohlíží se trenér Petr Rada za reprezentační přestávkou. "Příbram je soupeř, který tady vždycky odehrál dobré utkání. Nedávno tady Příbram vyhrála, ale byl to atypický zápas, kde trefili všechno, do čeho kopli. Teď jim přišel nový trenér, bude to pro hráče nový impulz a čeká nás těžké utkání. Tyhle zápasy jsou zrádné, takže jsme opatrní. Musíme být hodně obezřetní a přistoupit k tomu jako k zápasům proti špičce ligy. Neděláme rozdíly na dobrý nebo špatný týmy. Příbram je kvalitní tým, který dává dost gólů, i když jich hodně dostává. Musíme se na to koncentrovat a jít do zápasu s pokorou, abychom ho zvládli," říká před nedělním duelem Petr Rada.

Jablonec si v posledním vzájemném zápase udělal na podzim svou „střelnici“ na příbramském stadionu U Litavky. Domácí zatížil vysokou porážkou 0:6, nejpilnějšími střelci při této kanonádě byli tehdy třígólový Trávník a dvougólový Považanec.

Utkání začíná v neděli 31. března od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Pechanec – Vaňkát, Vodrážka