Pravidelné testy odhalily několik případů nákazy

V uplynulém týdnu proběhlo na Střelnici již tradiční pravidelné testování hráčů, trenérů a zaměstnanců FK Jablonec.

Díky pravidelnému testování v našem klubu se minimalizuje riziko, že by se nákaza v rámci klubu šířila nekontrolovaně mezi všemi členy FK Jablonec. Poslední testy odhalily dva nakažené hráče A týmu a jednoho člena širšího realizačního týmu. „Všichni pozitivně testovaní byli umístěni do izolace a jakýkoliv další postup je pochopitelně ze strany našeho klubu detailně diskutován se zástupci KHS Liberec,“ říká tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

Nad rámec povinných opatření jsme na vlastní náklady přizvali na testy také vybrané členy našeho třetiligového B týmu, jelikož vykazovali před testy symptomy spojované právě s onemocněním Covid-19. Z testovaných členů B týmu pak bylo odhaleno celkem šest pozitivních případů. Všichni byli umístěni do izolace a jsou v karanténě. Díky včasnému záchytu se minimalizovalo riziko šíření nákazy mezi další lidi. Kvůli tomu bylo také odloženo utkání B týmu v Teplicích.

„Poslední testy odhalily vyšší počet pozitivních členů zejména v našem B mužstvu. Z tohoto důvodu bude ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí následovat plošné testování obou týmů i zaměstnanců zabezpečujících chod klubu. Také nadále se držíme přísných hygienických opatření ligového týmu a pevně věříme, že testy odhalily včas nakažené členy a zamezilo se tak dalšímu šíření nejen v rámci klubu, ale také mimo klub,“ dodává tiskový mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.

Author Martin Bergman