Považanec s Chramostou bod z Hané nakonec brali

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
1:1
FORTUNA:LIGA, 24. kolo so 7. 3. 2020, 14:30

Včerejší remízové utkání na Andrově stadionu, kde si body rozdělily týmy Olomouce a Jablonce po remíze 1:1 hodnotí za naše barvy středopolař Jakub Považanec a útočník Jan Chramosta.

Jakub Považanec: Musíme se zaměřit na první poločasy

Kubo, v 90. minutě si mohl rozhodnout o našem vítězství, ale míč zastavilo břevno.

Věděl jsem, že se mě na to budete ptát. Je to velká škoda, byl skoro konec zápasu. Libor Holík mi míč krásně připravil, dal to pod sebe a já byl sám na malém vápně. Dá se říct, že už jsem hlavou oslavoval, ale v poslední chvíli tam nějaký obránce ještě tu situaci dohrával ve skluzu a jak jsem to ucítil, tak mě to asi trochu rozhodilo. Je možné, že to skočilo i tím terénem trochu, tím pádem to šlo výš, než jsem chtěl a střela skončila na břevně.

Dával si do ní hodně razance, byla to rána jak z děla.

Je pravda, že jsem tam chtěl dát placírku po zemi co nejtvrdší. Ale to byla asi chyba, měl jsem asi jen nastavit nohu a možná by to celé skončilo jinak.

Hráli jsme dlouho v početní výhodě, ale nakonec to stačilo jen na bod.

Do té situace, které předcházela červená karta pro soupeře, jsme nehráli dobře. To nás trochu nakoplo, bylo nás o jednoho více a hrálo se nám lépe. Vytvořili jsme si dost šancí, škoda jen, že jsme je neproměnili. Ale ty kiksy, které děláme vzadu, to někdy smrdí takovými góly, že to není ani normální. Dneska to naštěstí soupeř neproměnil. Dali jsme Olomouckým několik takových šancí, kdyby je proměnili, klidně mohli vyhrát. Ta šance, kdy šli dva jejich hráči sami na brankáře, mohli odskočit na 2:0. Možná by nás to víc nakoplo, kdo ví. Ale zaplaťpánbůh to neproměnili.

U inkasované branky jsme si opět počínali nedůrazně a hned tři hráči promáchli ve vápně.

Už nás za to taky trenér zdrbal o poločase. Byl to podobný gól, jako jsme tu inkasovali ve středu v poháru. Byl jsem tam i já namočený, protože jsem netrefil dobře balon. Bohužel, zamnou byl Juliš úplně sám a proměnil.

Tušil jsi u té situace před vyloučením Gonzaleze, že rozhodčí změní svůj verdikt a ukáže mu červenou kartu?

Musím se přiznat, že jsem tu situaci pořádně neviděl. Viděl jsem, že Martin (Doležal) mohl jít sám na branku. Ale rozhodčí hned říkal, že se jde podívat na VAR a já věřil a doufal, že dá červenou kartu.

Je nakonec bod dobrý nebo převládá zklamání ze ztráty?

(přemýšlí) je to asi zasloužený bod. Mohli jsme vyhrát my, ale klidně i soupeř. Takže bod asi dobrý.

Čím to, že se nám v posledních zápasech nedaří podle představ?

První zápasy se nám vydařily. Poslední zápasy nám to nelepí celkově. Nevychází hlavně první poločasy, musíme se na to zaměřit. Potom už je pozdě dohánět nějaké manko. Věřím ale, že se do toho dostaneme.

Jan Chramosta: Přežili jsme klinickou smrt, bod musíme brát

Honzo, bod v naší situaci z Olomouce, je to hodně nebo málo?

Těžko říct. Mám z toho rozporuplné pocity. Přežili jsme klinickou smrt, kdy šli domácí asi tři sami na gólmana, to jsem nepochopil, že to nedali. Pak tam byl v druhé části Vepřek úplně sám. Ve výsledku jsme nakonec mohli rozhodnout ještě my, kdyby Povi (Jakub Považanec) dal gól. Fakt to byl zvláštní zápas a remíza je asi zasloužená.

Hrubek v obraně jsme se nevyvarovali ani tentokrát. Apeloval na vás trenér po středečním pohárovém zápase v tomto ohledu?

Je to pravda. Dneska nám to vzadu vůbec nevyšlo. Vytvářeli jsme tam obrovské minely. Středeční zápas jsme si rozebrali, řešili jsme koncentraci a málo pohybu ve středu hřiště. To se dneska zlepšilo, ale zase jsme udělali více individuálních chyb. Těžko k tomu víc říct.

Dneska do zápasu dvakrát zasahoval VAR. Kdyby tu video nebylo, obě ty situace by byly posouzeny v náš neprospěch.

Někdo si na to video stěžuje, někdo ne. Dneska jsme byli na té straně, která měla to štěstí my a pomohlo nám. I z tohoto pohledu je ten bod pro nás dobrý.

V druhém poločase jsme oslabenou Olomouc tlačili, ale někdy to bylo až statické a bez většího momentu překvapení.

Olomouc byla hodně stažená, je to těžké se do nich prokousat. Nějaké šance jsme tam měli, ale nedali jsme. Asi jsme si to vítězství dneska ani nezasloužili.

Přesto je to bod z venku, dá se na něm stavět?

Je to plusový bod, musíme ho brát. Tabulka je hodně našlapaná. Kdyby dneska Olomouc vyhrála, tak už je těsně za námi. I z tohoto pohledu je dobré, že jsme udrželi odstup.

Po delší době si byl dneska v základu, jak jsi se cítil na hřišti?

Na zápas jsem se těšil. Myslím si, že jsme měli hodně balonů, sám jsem měl jednu šanci. Z mé strany jsem těch šancí mohl mít víc. Kdybychom vyhráli, tak budu spokojený, ale takhle spokojený nejsem.