Rozhovor

Považanec: Slavii můžeme porazit

Záložník Jakub Považanec věří, že v pondělním střetnutí s úřadujícím mistrem Slavií Praha můžeme vybojovat všechny body. Více v krátkém rozhovoru před utkáním.

HET liga 2017/2018 | 15.kolo

:

Branky JAB: 65. Ondřej Mihálik

Branky SLA: 33. Jaromír Zmrhal

Teď nás v posledním domácím zápase podzimu čeká Slavia Praha. Co bys řekl o našem soupeři?

Podle mě je to spolu s Plzní asi nejtěžší soupeř. Plzeň má sice nejlepší formu, ale Slavia je hned za nimi a je to loňský mistr. Slavia má hodně široký kádr a je to pro ně určitě výhoda. Teď hráli Evropskou ligu a nemusí je trápit, kdyby z toho někdo vypadl. Můžou postavit dvě rovnocenné jedenáctky.

Máme v kabině velkou motivaci Slavii porazit?

Myslím si, že určitě. Slavia je pojem, a to i po fanouškovské stránce, takže určitě přijde hodně lidí na zápas. Ať už našich fanoušků, tak příznivců Slavie. Takže i to bude motivace. A porazit loňského mistra je dobrý cíl.

Na co dobrého z podzimu můžeme v pondělním zápase navázat?

V první řadě budeme muset být kompaktní. Hlavně v defenzivě. Myslím, že Slavia přijede s tím, že bude tvořit hru. To by nám mohlo vyhovovat, protože vždy se nám hraje dobře proti těmto silným týmům. Budeme chtít potrestat jejich chyby a případně využít některý z našich brejků.

Je podle tebe šance Slavii doma porazit?

Určitě je šance.

Je to naše poslední domácí vystoupení v první polovině sezony. Je velká motivace rozloučit se vítězně?

Určitě. Poslední domácí zápas nám herně s Brnem nevyšel, i když jsme získali tři body. Určitě bychom se chtěli odvděčit výhrou a poděkovat fanouškům vítězstvím za první půlku sezony.