Rozhovor
2
duben
2020

Považanec: Pomoc zdravotníkům je důležitá!


Záložník Jakub Považanec je rád, že kluby FK Jablonec a FC Slovan Liberec připravili společnou pomoc pro zdravotníky v Krajské nemocnici. I když ho mrzí, že se derby hrát nebude, zdraví je teď na prvním místě.

Jakube, derby s Libercem se teď hrát nebude kvůli pandemii koronaviru. Mrzí to hodně, že takhle velký zápas pro region se neuskuteční?

Mrzí to hodně. Všichni jsme se na ten zápas těšili. A nejen na tento, ale na každý další zápas, který nás čekal, ale které se odložily. Všechny to mrzí, je to to, co nás baví a co nás živí. Momentálně je zdraví přednější než fotbal.

S Libercem jsme připravili společnou akci, ve které prodejem vstupenek vybíráme peníze pro Krajskou nemocnici Liberec. Jak se ti ta akce líbí?

Určitě je to dobrá myšlenka, která má pomoct v boji proti zákeřnému viru. Určitě to kvituji a uděláme všechno pro to, abych já i spoluhráči z kabiny přispěli nějakým procentem k celkové částce. Určitě vstupenky koupíme taky a pomůžeme této charitativní sbírce.

Krajská nemocnice Liberec je v současné době centrálním místem léčby pacientů s koronavirem celého našeho kraje. Zdravotníci si v této době určitě zaslouží podporu navíc, že?

V současné situaci to mají zdravotníci řekl bych nejnáročnější. Zdravotníci jsou velmi potřební, aby mohli léčit pacienty a pomohli tomu, abychom vir potlačili. Viděl jsem několik reportáží a pořadů v televizi, že zdravotníci pracují 12 nebo i 24 hodin, nemají čas si ani pořádně oddechnout. Z roušek mají otlačené tváře a tak. Klobouk dolů před nimi a doufám, že tato sbírka jim alespoň trošku pomůže.

Co bys vzkázal nejen fotbalovým fanouškům, aby podpořili nákupem virtuální vstupenky zdravotníky v Krajské nemocnici?

Podstatné je, že nákupem vstupenky podpoří dobrou věc. Fotbal jde teď trochu stranou, je to hlavně kvůli tomu, abychom tomu pomohli. Nikdy nevíme, jestli zrovna v té nemocnici nemůže skončit někdo z našich blízkých nebo my sami. Pokud to alespoň trochu jde, tak vstupenku kupte. Můžete pomoct zdravotníkům alespoň takto. Když se sejde hodně lidí, určitě to pomůže.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.