Považancův první gól hlavou na výhru nestačil

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 3. kolo so 4. 8. 2018, 17:00

Ani premiérový gól z hlavy Jakuba Považance nestačil na první vítězství v nové sezoně. Utkání ve Zlíně (1:1) hodnotí právě střelec naší jediné branky a svůj postřeh přidává i stoper Tomáš Břečka.

Kuba Považanec: Panice nepropadáme, chtělo to vyřešit lépe nějaký z brejků

Gól hlavou zrovna u tebe, to asi není úplně běžné.

To teda není. Vlastně to byl asi můj první soutěžní gól hlavou.

Jenže na tři body opět nestačil. I ve třetím zápase jsme nehráli zle, ale body žalostně schází.

Hráli jsme dobře všechny tři zápasy, ale body nám chybí. Radši bych snad nehrál dobře a pěkně a sbíral body.

Na co se tedy zaměřit, na koncovku?

I dneska jsme si vytvořili nějaké šance, ale proměnili jsme jen jednu. Kdybychom proměňovali víc, asi bychom dnes zvítězili.

Zlínu jako by v závěru docházely síly a v podstatě jen nakopával balony.

Oni docházely síly i nám. Proto jsme chtěli využít těch našich brejků, které jsme měli. Po našem gólu totiž Zlín trochu otevřel hru a začal to nakopávat. Stačilo vyřešit další z brejků a dát na 2:0 a bylo po zápase. Bohužel jsme nedali a otočilo se to proti nám.

Asi šlo o hodně jiný Zlín, než který jsme tu na jaře dvakrát porazili, že?

Přešli na jiný systém, který jsme ze začátku nevěděli moc jak bránit. Postupem času jsme si na to zvykli, určitě to byl úplně jiný Zlín než na jaře.

V útoku mají dva skoro dvoumetrové útočníky, je těžké se s tím vypořádat?

To je velmi těžké bránit. Každý vysoký balon, který na ně šel, měli oni, když mají o dvacet centimetrů víc než naši obránci.

Nedopadá na vás nějaká frustrace?

Frustrující to je. Ale teď nás doma čeká Karviná a musíme bodovat naplno, jinak to nevidím.

Žádné panice tedy nepropadáte?

Ne ne. Ono ze Zlína je i bod dobrý, i když po tomto našem průběhu si musíme říct, že je to málo, ale i ten bod má svou cenu. Doufám, že nás to nakopne do dalších zápasů.

Břečka: Gól v 90. minutě, to je velké zklamání

Bod po takovém vývoji je pro nás nakonec asi opět málo, že?

Určitě. Měli jsme tři body na dosah. Dostat gól v 90. minutě, to je velké zklamání.

Dalo se u vyrovnávací branky Zlína udělat něco jinak?

Nevím, co udělat jinak. Oni mají teď nějaké štěstí, proti Boleslavi to dokázali otočit z 0:2 na 3:2, teď on dá tyčku a odrazí se mu to přímo na hlavu. Mají oproti nám štěstí. My dáme tyčku a odrazí se nám to do autu.

Jako stopeři jste se museli vypořádávat s vysokými útočnými typy domácích a dlouhými nakopávanými balony.

Skoro každý ten nakopávaný balon šel na ně, následoval souboj a čekali kam se to odrazí. V závěru tam nasadili další podobné typy, zjednodušili hru, a nakonec jim to přineslo body.

Naše hra ani ve Zlíně nebyla zlá, ale pouhý bod po třech kolech na našem kontě je nedostačující.

Nejde ani o hru, ale na Jablonec je bod po třech kolech hodně málo. Nesmí na nás spadnout nějaká deka, tak abychom nebyli pod tlakem. Už ale musíme začít bodovat za tři body, bod dnes je prostě málo.

Hrálo se ve velkém vedru, jak jste se s tím vyrovnávali?

Na horko bych se vůbec nedíval. Bylo to náročné, ale jediná zbraň proti němu je hodně pít a být co nejvíc ve stínu, aby vás to sluníčko nevysilovalo.

Bylo pro tebe překvapení, že jsi zůstal po Spartě opět v základní sestavě a dostal příležitost na stoperu místo Hovorky?

Samozřejmě, on je jediný pravák, takže to pro mě překvapení bylo. Jsem rád, že mi dal trenér důvěru a že ve mě věří.

Jak se cítíš ve stoperské dvojici s Lischkou, vyhovíte si?

I s přípravou jsme spolu nastoupili asi čtvrtý zápas. Dneska to bylo lepší, cítil jsem se daleko líp. Už jsem se s tou pozicí sžil a orientuju se na hřišti daleko lépe než doma se Spartou.

Hrál jsi za nedaleké Slovácko, ve Zlíně jsi žil, určitě tě sem přišli podpořit známí a kamarádi. Byla nějaká speciální motivace?

Neřekl bych. Se Slováckem se nám tu příliš nedařilo, tak jsem spíš chtěl tu sérii teď zlomit a vyhrát tu s Jabloncem. Měl jsem zajištěných dost lístků, bylo tu hodně známých a rodina.