Poslední příprava bez branek

FC Sellier & Bellot Vlašim FK Jablonec
Přátelská utkání, přát. so 11. 2. 2017, 14:00

Týden před startem ligového jara mají jablonečtí fotbalisté za sebou poslední přípravný zápas. V generálce remizovali bez branek s druholigovou Vlašimí, stínem utkání bylo zranění brankáře Valeše.

Na umělé trávě Vlašimi jsme odehráli zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním dějství se našim hráčům příliš nevedlo proti dobře organizovanému soupeři. Vlašim mohla jít do vedení po čtvrthodině hry po chybné rozehrávce obrany, Vyhnala ale skvělým zákrokem vychytal brankář Hrubý. Jablonec se do zakončení dostal po tečované střele Kubisty. Pospíšilova pohotová střela bez přípravy skončila metr nad břevnem.

Do druhé půle poslal kouč Klucký pětici nových hráčů a náš tým si postupně vytvořil tlak i šance. Jablonec využíval kraje hřiště k dobrým centrům i náběhům. Dobře pálil z větší vzdálenosti Kubista, brankář soupeře ale stačil tygřím skokem míč vytěsnit na roh. Považanec namířil svou dorážku po standardní situaci vedle vzdálenější tyče. Přímý kop Trávníka hlavičkoval Beneš nad břevno. Jablonecký tlak gradoval šancí Mihálika, ten ale odražený míč poslal zbrkle vysoko nad branku. Deset minut před koncem se střetl v pokutovém území hráč soupeře s naším brankářem Valešem, který sudí posoudil jako penaltový. Jablonecký brankář po střetu zkoušel několikrát vstát, krvavé zranění a zřejmě otřes mozku mu ale nedovolili dále pokračovat ve hře. Po přerušení a vystřídání čelil brankář Hrubý penaltě, zasahovat ale nemusel, exekutor Hašek poslal míč nad jabloneckou branku. V rozháraném závěru už si Jablonec větší šanci nevypracoval a v generálce remizoval s Vlašimí bez branek.

Kouč Klucký viděl zápas dvou rozdílných poločasů. „Můžeme být rádi, že jsme nakonec gól nedostali z neproměněné penalty. Byly to dva rozdílné poločasy, první byl z naší strany ohromně profesorský, bez pohybu a bez nasazení. Kluci si snad mysleli, že to přijde samo,“ vyčítal hráčům trenér.

Parta, co přišla do druhé půle to oživila, zase to mělo náznak nějakého fotbalu. Z velkých šancí se nám ale branku nepodařilo vstřelit,“ hodnotil dále Klucký, který týden před ligou už má o sestavě jasno. „Nějakou představu samozřejmě už máme, jediný takový otazník máme u Považance,“ nastínil trenér, jenž litoval zranění brankáře Valeše. „Určitě to bude otřes mozku, protože se motal, údajně měl i něco roztrženého,“ uvedl trenér. Našeho brankáře odvezla ihned po zápase sanitka do nemocnice s tržnou ránu v obličeji a podezřením na otřes mozku.