Posílený starší dorost doma naplno bodoval s pražskou Admirou

V 10. kole České ligy přivítal starší dorost Jablonce na svém hřišti celek FK Admira Praha, nad kterým zvítězil 3:0 (0:0). Branky padaly až ve druhém poločase a všechny po standardních situacích.

ČL, Kolo: 10, Datum: 17.10.2021

FA Jablonec - FK Admira Praha 3:0 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Černák, Malý, Chládek, Nykrín (83. Jandura D.) – Werani (83. Šebek), Kubín, Linhart, Hanzliček (68. Ryml) – Svrček (46. Schober), Stibor

Trenéři: Just, Mička

Branky FA Jablonec: 50. Černák, 56. Stibor, 87. Chládek

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 76. Reiner

Sestava soupeř: Matěka – Kos, Novák, Škrábánek, Michálek – Veselý, Tatdanov (83. Snětivý), Aust, Kohoutek (66. Barabáš) - Marek, Marqvardsen

Branky soupeř: -

Potrestaní soupeř: -

Hřiště/povrch: Jablonec - Mozartova (umt)

Rozhodčí: Bohata, Pekař, Vodička

Komentář:

Hosté přejeli s tvrdou defenzivní hrou a jablonečtí s jejím překonáním měli soustu práce. Přesto se v úvodu zápasu dostali do několika i gólových šancí, které ale neproměnili. V závěru první půle domácí soupeře již přehrávali, ale to ke změně skóre nestačilo. Za zmínku stojí snad šance Linharta ve 42. minutě, jehož střela orazítkovala pravou tyč.

Ve druhém poločase se hosté prakticky zcela zatáhli před své vápno a domácí obranný val jen těžko překonávali. V 50. minutě Linhart zahrával od pravé strany vápna trestný kop. Po zemi našel na středu Černáka, který střelou rovněž po zemi poslal míč k levé tyči branky hostů – 1:0. V 56. minutě přišel další trestný kop z pravé strany. Ten zahrával Stibor a míč z jeho kopačky prošel po zemi rovnou k pravé tyči – 2:0. V 61. minutě Schober pálil do břevna. Skóre zápasu uzavřel v 87. minutě Chládek, který využil centr z rohového kopu z pravé strany.

Sestavil: Pavel Bursa