Infografika
prosinec

Podzim FK Jablonec v číslech a statistikách

Podzimní část FORTUNA:LIGY je za námi a zimu strávíme na skvělém 3. místě v tabulce! Podívejte se, jak se našim hráčům dařilo během úvodních 20 zápasů nejvyšší soutěže.

Nejlepší střelec Martin Doležal

Na podzim jsme v ligových zápasech vstřelili celkem 35 branek. Pozitivní je, že jsme dokázali tento počet rozdělit hned mezi 10 hráčů! Je vidět, že máme v týmu hned několik hráčů, kteří dokáží skórovat do branky soupeře.

Mezi našimi střelci kraluje útočník Martin Doležal, který atakuje své loňské maximum. Během podzimu zaznamenal 10 branek a dostal tak i na čelo tabulky všech ligových střelců! Martin Doležal v úvodních 20 zápasech zaznamenal hned dvakrát dvougólové představení. Doma proti Teplicím (4:1) a v Mladé Boleslavi (3:2). Na záda mu výrazně dýchal Jan Matoušek, který se prosadil šestkrát. Bohužel se na delší dobu ke konci podzimu zranil a nemohl tak přidat další přesné trefy. Pět branek vstřelil Jan Sýkora a čtyři góly přidal ještě Vladimir Jovović.

Jméno Zápasy Góly
Martin Doležal 20 10
Jan Matoušek 12 6
Jan Sýkora 18 5
Vladimir Jovović 18 4
Tomáš Břečka 18 2
Jan Krob 18 2
Miloš Kratochvíl 14 2
Jan Chramosta 16 2
Libor Holík 19 1
Dominik Pleštil 6 1

Králem asistencí je Vladimir Jovović

Branku nevstřelíte, pokud nedostanete vhodnou přihrávku do gólové šance. Samozřejmě, gólová situace se dá vypracovat individuálně, ale nejvíce branek padá po kvalitní přihrávce. A nejvíce jich v podzimní části měl černohorský záložník Vladimir Jovović, a to i díky poslednímu zápasu podzimu v Mladé Boleslavi, kde přihrával na dvě branky Martina Doležala!

Hned za ním se umístil s šesti asistencemi Jan Sýkora, který musel poslední duel vynechat ze zdravotních důvodů. Obránce Libor Holík se vtěsnal mezi Jana Sýkoru a Jana Matouška s třemi asistencemi.

Jméno Zápasy Asistence
Vladimir Jovović 18 7
Jan Sýkora 18 6
Libor Holík 19 3
Jan Matoušek 12 3
Martin Doležal 20 2
Tomáš Hübschman 14 1
Tomáš Pilík 15 1
Jan Krob 18 1
Jan Chramosta 16 1
Miloš Kratochvíl 14 1
Dominik Plechatý 15 1

Obráncům vládne Tomáš Břečka

Náš celek inkasoval ve 20 zápasech celkem 27 branek. Pravda, zažili jsme i lepší čísla, nicméně když hrajete odvážně dopředu a v některých momentech jdete na riziko, soupeř někdy tyto momenty využije. Nejpodstatnější je, že pouze v pěti zápasech z dvaceti nás inkasované branky připravily o body. Pětkrát jsme remizovali a hned deset zápasů skončilo našim vítězstvím!

Na defenzivní činnosti týmu se podílí všichni hráči, nicméně jim často kralují obránci, zejména ti střední, kteří v zápasech absolvují nejvíce soubojů s útočníky soupeře. Mezi těmito statistikami vévodí stoper Tomáš Břečka. V 18 zápasech vyhrál 148 obranných soubojů, což je úspěšnost 66,4% ze všech obranných soubojů. Navíc Břečka přidal 150 odebraných míčů soupeři. Druhým v pořadí je Libor Holík, který vyhrál 112 soubojů v obraně a získal 114 míčů. První trojku uzavírá Dominik Plechatý. Ten nasbíral v 15 zápasech 99 vyhraných soubojů se ziskem 83 míčů.

K defenzivě patří také brankář. V ligových zápasech chytal pouze Vlastimil Hrubý, který si tak připsal plných 20 zápasů, tedy 1800 minut mezi třemi tyčemi. Vychytal 4 čistá konta a připsal si 75,2% úspěšnost zásahů.

Jméno Zápasy Vyhrané obranné souboje (OS) OS% Získané míče
Tomáš Břečka 18 148 66,4% 150