Po vyloučení už bylo jasno, řekli trenéři

FK Jablonec 1.FC Slovácko
FORTUNA:LIGA, 18. kolo st 24. 2. 2021, 14:00

Kouč Jablonce Petr Rada na pozápasové tiskové konferenci uznal zaslouženou výhru soupeře. Oba trenéři ve svých hodnoceních řekli, že zápas se lámal po vyloučení jabloneckého Jovoviće.

Tříbrankové vítězství na jablonecké Střelnici si po zápase považoval kouč Slovácka Martin Svědík. „Poslední náš zápas tady na Střelnici pro nás dopadl katastrofálně (0:6), i tohle jsme chtěli odčinit. Měli jsme uzemní převahu. Měli jsme i odražené balony, které jsme dávali do křídelních prostor. Žádná velká šance z toho ale nebyla. V obranné fázi jsme jen zbytečně faulovali a poslední čtvrthodinu první půle jsme soupeře zbytečně pustili do hry. Do kabin se nám povedlo skórovat, ale vstup do druhé půle jsme neměli podle našich představ. Přišlo vyloučení Jovoviće a od té doby jsme ten zápas měli ve své moci. Přidali jsme branky a za mě je to velká pochvala pro tým, vyhrát v Jablonci 3:0 se hodně cení,“ uvedl kouč Slovácka po skončení přímého souboje o třetí příčku. „Ale byl to klasický ligový zápas, nějak to nevybočovalo. My se nedíváme na tabulku, chtěli jsme tu uspět a udělali jsme pro to maximum. Budeme se snažit na těchto místech zůstat,“ zdůraznil Svědík.

Hostujícímu celku se dařilo i na nelehkém pažitu stadionu Střelnice. „Terén pro kombinační fotbal nebyl. Museli jsme tomu přizpůsobit hru a od některých věcí ustoupit. Chtěli jsme hrát jednodušeji a přímočařeji. Hráči se na tom necítili komfortně. Bylo vidět, že i Jablonci to dělalo starosti,“ konstatoval trenér třetího týmu ligové tabulky.

Náš lodivod Petr Rada uznal, že soupeř dnes vyhrál na Střelnici zaslouženě. „Je to kruté, ale tahali jsme za kratší konec, Slovácko dnes vyhrálo zaslouženě. První poločas to bylo bez šancí na obou stranách. Úplně jsme zaspali před poločasem. Konce a začátky poločasů bychom měli být koncentrovaní. Jenže my jsme tam nedostoupili hráče. Byl to hodně špatný poločas, nebyli jsme aktivní a neměli jsme dlouhé míče. Slovácko si to zjednodušilo, bylo více v pohybu,“ popisoval průběh první půle jablonecký kouč. „O poločase jsem zvýšil hlas, protože výkon nebyl takový, na hřišti jsme nekomunikovali. Odražené balony jsme neměli, hlavy dolů. Minuta do konce a my zaspíme zase takovou situaci. Nedostoupíme hráče, to je prostě špatně, je to už po několikáté. Hráči musí změnit myšlení. Dál jsme chtěli být víc aktivní a víc držet míč. Vystřídali jsme dva hráče, chtěli jsme to oživit. Ale zabrzdilo nás vyloučení Jovoviće. Faul byl jasnej, proti tomu jsem neprotestoval, ale co to tam bylo za výhodu? Je zbytečné se k tomu vracet. Ten moment byl rozhodující. Po vyloučení jsme deset minut ještě byli aktivní, ale po ztrátě míče jsme dostali na 0:2 a pak už bylo po zápase. Inkasovali jsme i potřetí, mohli jsme to řešit jinak. Soupeř využil šancí a vyhrál 3:0. Slovácko má serii, je tam pohoda, hráči si věří. Je to pro nás kruté, ale musíme se zkoncentrovat a soustředit se dál. Chybělo mi nasazení, byli jsme všude pozdě. Tohle jsme dřív nedělali a teď to děláme. Teď nám to nejde tak, jak bychom si představovali,“ ví Rada.

Už v sobotu se jeho tým představí v daleké Opavě. „Dvakrát jsme doma ztratili, bohužel. Máme krátkou dobu, hrajeme hned v sobotu. Je to komplikace. Zranil se nám Kratochvíl, má problémy s kolenem. Po vyloučení nebude Jovović. Chybět bude déle i Smejkal, který si v týdnu přivodil svalové zranění, které vypadá na delší dobu,“ sčítal po prohraném duelu další padlé hráče Rada.