Po reprezentační pauze na Střelnici Karviná

FK Jablonec MFK Karviná
FORTUNA:LIGA, 7. kolo ne 12. 9. 2021, 16:00

Zářijový pestrý program odstartují naši fotbalisté domácím kláním s Karvinou. Jablonec už potřebuje v ligové soutěži nutně naplno bodovat a v neděli nic jiného než vítězství nebere.

Po reprezentační přestávce přichází porce dalších šesti zápasů ve čtyřech týdnech. Prvním soupeřem nám bude Karviná, která chce navázat na loňské dvanácté místo. Ve Weberově mužstvu se v létě zaměřili na konsolidaci kádru. Přesto se v moravskoslezském městě protočilo dost fotbalistů. Hostování skončilo Hercovi, působení v Karviné ukončili i Haša, Smrž a Janečka. „Nedošlo ale k zásadním změnám, ze stěžejních hráčů odešel jen Herc, jelikož u nás jen hostoval. Ale přišla kvalita jako Křapka (Mladá Boleslav), Buchta (Zlín), Nešický (Opava), Svoboda (Salcburg) a Stropek,“ vyjmenovává nové tváře kouč Weber. Ten hlavně trnul, aby mu zůstal v kádru útočník Papadopulos, tolik důležitý pro tým i kabinu. Kam tedy směřují letošní cíle karvinského mančaftu? „Chtěli bychom se pohybovat na podobných příčkách jako na konci uplynulé sezóny. Za cíl máme, abychom si alespoň jeden rok zahráli prostřední skupinu. Zažil jsem to dvakrát v Mladé Boleslavi a je to příjemnější než skupina o záchranu,“ odtajňuje své mety kouč Weber.

Karvinští rozjeli sezonu dvěma remízami s východočeskými týmy, nejdříve remizovali 2:2 s Pardubicemi, doma se rozešli smírně 1:1 i s nováčkem z Hradce Králové. Poté však přišly tři porážky v řadě, nejbolestivější z nich byla domácí prohra 2:3 se Zlínem. Weberovi svěřenci totiž podobným způsobem zpackali dvě skvěle rozehrané utkání, v kterých vedli už o dvě branky. V úvodním ligovém kole neudrželi vedení 2:0 a remizovali 2:2 s Pardubicemi, se Zlínem vedli taktéž 2:0 a dokonce ještě prohráli 2:3 před vlastními fanoušky. O tom, že Karvinští umějí bojovat a hrát nadoraz se ale v posledním ligovém kole přesvědčila mistrovská Slavia, ta v Karviné neudržela těsné vedení v řádné hrací době a Zich v nastavení nakonec vyrovnal na 3:3! Karviná se tak stala prvním týmem, který v letošním ligovém ročníku obral úřadujícího mistra o body. „Naše mužstvo proti velké kvalitě bojovalo s velkým srdcem a skončilo to nakonec zaslouženou remízou, kterou jsme si zasloužili. Hráči se vydali, kéž bychom s takovým entuziasmem hráli i předchozí domácí zápasy,“ řekl Weber. Karvinský kouč byl ale při duelu se Slavií z domácí lavičky vyloučen a dnes bude kvůli disciplinárnímu trestu na svůj tým dohlížet jen z hlavní tribuny.

Spokojen s dosavadními ligovými výsledky zatím nemůže být náš lodivod Petr Rada. Od prvního kola jsme nevyhráli. Doma jsme dvakrát ztratili se Slováckem a s Bohemkou, takže bychom chtěli už vyhrát. Karviná je ale nepříjemný soupeř, v posledním zápase vybojovala bod se Slavií. Má spoustu dobrých hráčů. Musíme se na to připravit a urvat to za každou cenu. Čeká nás anglický týden, ale soustředíme se teď jen na neděli, říká před nedělním duele trenér Petr Rada.

Vzájemné ligové zápasy mezi Jabloncem a Karvinou napíší tuto neděli teprve jedenáctý příběh, sedm zápasů vyhrál Jablonec, jeden skončil remízou a dvakrát brala výhru Karviná. Jablonec doposud na Střelnici neztratil s tímto soupeřem ani bod a radoval se ve všech případech z plného bodového zisku, po kterém prahne Radův tým i tentokrát.

Utkání začíná v neděli 12. září od 16 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Batík - Kubr, Dohnálek