Po repre pauze hostíme v sobotu Baník

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 3. kolo so 12. 9. 2020, 17:00

Po reprezentační pauze přichází pro náš tým důležitý týden, v kterém nás čekají dvě ligová utkání a neméně důležitý souboj v Evropské lize. Už v sobotu hostíme v rámci 3. kola FORUNA:LIGY ostravský Baník.

V týmu trenéra Luboše Kozla se v létě obměnil kádr, velkolepou kariéru ukončil exreprezentant Baroš, skončili také Václav Procházka, Granečný a k nám do Jablonce zamířil na hostování záložník Robert Hrubý. Opačným směrem ale přišli noví hráči, z Dukly záložník Tetour, ze Slovácka dvojice Juroška a Zajíc. Do kolonky posil lze připsat také nového sportovního ředitele Baníku Aloise Grussmanna, který nahradil ve funkci Marka Jankulovského. „Konkurence na všech postech se nám zvýšila. Během přípravy se nám vyhýbaly zdravotní problémy. Věřím, že jsme na tom lépe i fyzicky, než jsme byli na jaře. Snad si vše sedá a naše mužstvo bude silnější,“ nechal se před startem nového ročníku slyšet kouč Ostravy Luboš Kozel.

Jenže úvod se jeho týmu příliš nepovedl. Baník po nepřesvědčivých výkonech získal v úvodních dvou kolech jen dva body za stejný počet remíz. Remizoval bez branek v Karviné a následně pak doma s Českými Budějovicemi 2:2, když dokázal alespoň dohnat dvoubrankové manko soupeře. „Dá se to označit za nepodařený start, dva body jsou totiž málo. Rodí se nám to těžce, ale musíme pracovat dál tak, abychom se zlepšili,“ kouká dopředu ostravský kouč. Ten neměl v druhé části reprezentační pauzy k dispozici čtveřici hráčů. Holzer, Jánoš, Potočný a Juroška, ti všichni byli narychlo povolání k nově sestavovanému národnímu týmu pro pondělní zápas se Skotskem. Z Jablonce byl ze stejného důvodu přivolán na Hanou Zelený, další reprezentační povinnosti si z Radova kádru plnili také Schranz, Jovović, Holík a Černák.

Jablonecký kouč Petr Rada před ligovým soubojem s Ostravou říká. „Začátek ligy se Baníku nepovedl podle představ, není tam asi stoprocentní spokojenost jako u nás. Udělali některé nové hráče, skončil naopak Milan Baroš. Museli se koukat jinde po hráčích, tým se skládá podle představ trenéra Kozla. Ale pořád řadím Baník do týmů nahoře v první šestce. Už loni byli nepříjemní a letos budou chtít stejně útočit na poháry. Mají silnou ekonomiku a silného majitele. Pro Baník je zásadní také fanouškovská obec, která je jedna z největších, na to spoléhají v domácích zápasech a fanoušci s nimi jezdí i ven. Určitě je to nepříjemný soupeř, který bude chtít odčinit úvodní dva zápasy,“ říká o našem sobotním soupeři trenér Jablonce Petr Rada.

V sobotu čeká týmy Jablonce a Ostravy už 53. vzájemný ligový zápas. V 18 případech vyhrál Jablonec, 22x skončily duely remízou a 12x vyhrál Baník. Utkání může navštívit už více jak polovina kapacity stadionu na Střelnici, kromě všech permanentkářů se na zápas budou prodávají i klasické vstupenky (VÍCE INFO ZDE).

Utkání začíná v sobotu 12. září od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Ratajová