Pleštil: Třetí gól do poločasu nás uklidnil

FK Jablonec MFK Karviná
3:0
FORTUNA:LIGA, 28. kolo út 20. 4. 2021, 17:00

Do statistik úterního vítězného zápasu s Karvinou se brankou a gólovou asistencí zapsal i produktivní jablonecký odchovanec Dominik Pleštil. Kanadské body mu prý osobně pomůžou do další práce.

S průběhem zápasu proti Karviné budeš asi spokojený, že?

Celý zápas se rozhodl v prvním poločase. Vstoupili jsme do něj tak, jak jsme chtěli a byli jsme odměněni třemi góly, což byl krásný náskok do druhého poločasu. V začátku druhé půle jsme mohli přidat čtvrtou branku, ale zázrakem to tam nějak chytil jejich hráč. Druhý poločas už jsme si pak pohlídali, Karviná tam měla nějaké závary, ale vyloženě delší tlak si nevytvořila. Zápas jsme zvládli, jak jsme chtěli.

Tobě osobně se podařilo do statistik zapsat jednou gólovou přihrávkou a jednou brankou. Pojďme nejdříve k té tvé přihrávce na Martina Doležala a gólu na 2:0.

Celá ta akce byla povedená, to přistrčení od Kráti (Kratochvíla), hned jsem potom viděl Doliho (Doležala), takže nebylo o čem spekulovat. Dal jsem mu to do stoprocentní šance před prázdnou branku, než abych tohle bral na sebe. Za kanadské body za gól i asistenci jsem rád. Určitě mi to pomůže do další práce.

V závěru poločasu si sám přidal třetí branku. Brankáře si pokořil jesličkami, bylo to v plánu nebo to vyústilo ze situace?

Chtěl jsem to tak udělat, viděl jsem, že vybíhá a je trochu roztaženej. Hlavně jsem chtěl balon nechat na zemi a dobře to trefit, což se povedlo. Třetí gól nás hodně uklidnil do poločasu, byl důležitý.

Jde sebevědomí po úspěšných zápasech nahoru?

V sebevědomí nám hrozně pomohly předchozí zápas, porazit doma Spartu a udělat dobrý výsledek i v Plzni, to se počítá. Dnes nám pomohl i rychlý gól, celkově jsme byli dneska lepší a zaslouženě vyhráli.

Z tribuny už vypadal stav trávníku na Střelnici o poznání lépe než v předchozích zápasech.

Už se to zlepšuje, začíná i tady být lepší počasí. Trochu nám sprchlo a tráva jde nahoru. Doteď to nebylo úplně dobrý, ale je důležité, že se s tím dokážeme nějak poprat.

Jak vnímáte závěrečný boj a přetahovanou o druhé místo?

Řekl bych, že na to úplně nemyslíme. Jdeme spíš zápas od zápasu. To, že bojujeme o druhé místo je pro nás takovej bonus. Asi každý to v té hlavě trochu má, ale snažíme se na to nemyslet a v kabině se to zatím ani moc neřeší. Každý rok chceme hrát samozřejmě co nejvýše. Osobně si to užívám, jsme rád, že můžu být součástí tohohle týmu. Dělám všechno pro to, abych hrál a klukům na hřišti pomáhal. To, že se nám takhle daří, je prostě super.

Je tomu jedenáct let, co Jablonec skončil v lize druhý. Pamatuješ si něco z té doby?

Tenkrát jsem chodil podávat na ligu balony (úsměv). Bylo to za pana Komňackého, jestli si dobře pamatuju a rozhodl domácí zápas se Spartou, myslím že jsme remizovali 1:1. Trošku si tu dobu pamatuju.